Ana Sayfa Eğitim Yüzde 80'i tamamlandı...

Yüzde 80'i tamamlandı...

Şanlıurfa Vali Vekili Ramazan Seçilmiş, tamamlanmak üzere olan yeni arkeoloji müzesi inşaatında incelemelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 19 Aralık 2013 Perşembe 15:19
Yüzde 80'i tamamlandı...

Vali Vekili Seçilmiş incelemeleri sırasında kendisine eşlik eden Şanlıurfa Müze Müdürü Müslüm Ercan’dan devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Vali Vekili Seçilmiş’e Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü tarafından ihalesi gerçekleştirilen Edessa Arkeoloji Müzesi, Haleplibahçe Mozaik Müzesi ve Arkeopark Projesinde inşaatın %80 inin tamamlandığı bilgisi verildi.

İncelemelerde ayrıca 200 dönümlük bir alanda yürütülen projede, 60 dönüm üzerine üç katlı olarak inşa edilen Şanlıurfa Arkeoloji Müzesinin mevcut müzenin on iki katı büyüklüğe sahip olacağı belirtildi. 6 bin metrekarelik alanda ise Edessa Mozaik Müzesi ve iki müze arasında Arkeopark yapımının tüm hızıyla devam ettiği; Proje alanının geriye kalan 140 dönümlük kısmında inşa edilen yeşil alan, amfi tiyatro ve otoparkların ise Balıklıgöl’e alternatif yeni cazibe merkezi olacağı kaydedildi.

İncelemeleri sırasında Vali Vekili Ramazan Seçilmiş’e Müze Müdürü Müslüm Ercan’ın yanı sıra; Çevre ve Şehircilik Müdürü Can Hallaç da eşlik etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz ŞANVAK tarafından

ŞANVAK tarafından "beden dili" konferansı verildi

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık