Ana Sayfa Yerel Uzaktan eğitim devam edecek mi? Öğrenci ve velilerin merak ettiği soru yanıt buldu

Uzaktan eğitim devam edecek mi? Öğrenci ve velilerin merak ettiği soru yanıt buldu

RHA AJANS/RHA) - Cumhurbaşkanı Erdoğan, son haftalarda koronavirüs vakalarının artması üzerine uzaktan eğitimin dönem sonu olan 31 Aralık 2020 tarihine kadar devam edeceğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 17 Kasım 2020 Salı 13:36
Uzaktan eğitim devam edecek mi? Öğrenci ve velilerin merak ettiği soru yanıt buldu

1 Haziran'da başlayan "Kontrollü Sosyal Hayat" döneminin ardından koronavirüs vakaları kademeli olarak artışa geçti. Özellikle son günlerde vaka sayıları 3 binin üzerinde gerçekleşirken, okullarda uzaktan eğitimin devam edip etmeyeceği merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni koronavirüs tedbirlerinin ele alındığı Kabine toplantısının ardından milyonlarca öğrenci ve velinin merak ettiği soruyu yanıtladı.

UZAKTAN EĞİTİM DÖNEM SONUNA KADAR DEVAM EDECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son haftalarda koronavirüs vakalarının artması üzerine uzaktan eğitimin dönem sonuna kadar devam edeceğini açıkladı.

MEB'DEN DE AÇIKLAMA GELDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması sonrası Milli Eğitim Bakanlığı da konuya ilişkin bir açıklama yaptı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Resmi, özel, örgün ve yaygın tüm eğitim öğretim faaliyetleri, 31 Aralık 2020 tarihine kadar uzaktan eğitim yoluyla devam edecektir." ifadelerine yer verildi. İşte madde madde alınan yeni koronavirüs tedbirleri: - Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ile 20.00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması olacak. - Eğitim yıl sonuna kadar online sürdürülecek. -65 yaş ve üstü için uygulanan belirli saatlerde sokağa çıkma uygulaması, çalışanlar hariç olmak üzere 20 yaş altına da teşmil edilecek. - Sinemalar yıl sonuna kadar kapalı kalacak. - Restoranlar sadece paket servisi yapacak. - Kıraathanelere bir süre ara verilecek. - Tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanacak. - Şehirlerdeki ana cadde ve meydanlarındaki sigara içme yasağı sürecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Haliliye belediyesinin “gönül çorbası” vatandaşların ilk durağı oluyor

Haliliye belediyesinin “gönül çorbası” vatandaşların ilk durağı oluyor

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık