Ana Sayfa Yerel Urfa’nın eski valisine İyi Parti’de yeni görev

Urfa’nın eski valisine İyi Parti’de yeni görev

Şanlıurfa’nın eski valisi, İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyesi, 25 ve 26. dönem Isparta Milletvekili Nuri Okutan, İYİ Parti Hukuk ve Seçim İşleri Başkanı olarak görevine başladı.

Giriş Tarihi: 18 Eylül 2019 Çarşamba 00:41
Urfa’nın eski valisine İyi Parti’de yeni görev

NURİ OKUTAN KİMDİR

"Nuri Okutan, 1962 yılında Isparta Eğirdir’de doğdu. İlkokulu ve Ortaokulu Eğirdir’de tamamlayan Nuri Okutan, eski adı Gönen Köy Enstitüsü olan şimdiki adıyla Gönen Anadolu Öğretmen Lisesi‘nden mezun oldu. Yükseköğrenimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamlayan Nuri Okutan, Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesinde, Yönetim-Organizasyon alanında Yüksek Lisans yaptı. Nuri Okutan 1989-1990 yıllarında bir yıl süre ile İngiltere’de Canterbury ve Margate kentlerinde mesleki konularda bilgi, görgü ve dil eğitimi aldı.

1986 yılında İçişleri Bakanlığınca açılan bir ay süreli planlama yönetimi kursuna katıldı. Yine 1986 yılında 6 ay süre ile planlama uzmanlığı yaptıktan sonra Bitlis Kaymakam adaylığı, Amasya-Taşova Kaymakam vekilliği, Bursa-Harmancık, Van-Bahçesaray, Erzurum-Narman, Van-Bahçesaray ve Gümüşhane-Kelkit ilçelerinde Kaymakamlık görevlerinde bulundu.

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünde1996 yılında Şube Müdürü ve Daire Başkanı olarak görev yaptı. İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Nuri OKUTAN sırasıyla Siirt, Sakarya, Trabzon ve Şanlıurfa Valisi olarak görev yaptı. Şanlıurfa Valiliğinden 17 Ağustos 2011 tarihinde Resmî Gazetede yayımlanan bakanlar kurulu kararıyla merkez valiliğine atandı.

1 Kasım 2015 tarihinde yapılan 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden yeniden Isparta Milletvekili seçilerek parlamentoya giren OKUTAN, TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi olarak görev yaptı.

Nuri Okutan, 25 Ekim 2017 tarihinde kurulan İYİ Parti’nin Kurucular Kurulu Üyesi oldu, 10 Aralık 2017 tarihinde yapılan İYİ Parti 1. Olağan Kurultayı ile 1 Nisan 2018 tarihinde yapılan İYİ Parti 1. Olağanüstü Kurultayı’nda Genel İdare Kurulu Üyesi görevine seçildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Başkan Ekinci Yaptıklarımız yapacağımızın Teminatıdır

Başkan Ekinci Yaptıklarımız yapacağımızın Teminatıdır

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık