Ana Sayfa Yerel Urfa’da 11 kişilik aile tek odada yaşam mücadelesi veriyor! Maddiyatsızlık ailenin belini büktü

Urfa’da 11 kişilik aile tek odada yaşam mücadelesi veriyor! Maddiyatsızlık ailenin belini büktü

RHA AJANS/RHA) - Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi Sislice Kırsal Mahallesi’nde derme çatma bir evde yaşam mücadelesi veren 11 kişilik Uytun Ailesi kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.

Giriş Tarihi: 26 Aralık 2020 Cumartesi 15:56

Urfa’da 11 kişilik aile tek odada yaşam mücadelesi veriyor! Maddiyatsızlık ailenin belini büktü

Şanlıurfa’da adeta yürek burkan görüntüler kameralara yansıdı.

TEK KİŞİLİK ODADA YAŞIYORLAR

11 kişilik Uytun Ailesi Siverek İlçesi Sislice Kırsal Mahallesi’nde derme çatma bir evde yaşam mücadelesi veriyorlar. Aile tek bir göz odada 6’sı kız, 3’ü erkek toplam 9 çocuğuyla zor şartlar altında yaşıyor. İzbenin mutfağa çevrildiği, banyonun da olmadığı evde yaşam oldukça zor.

ÇOCUKLARIN BİR KISMI OKULA GİDEMİYOR

Derme çatma tuvaletin de evin 30 metre dışında olduğu görülürken, oda hem yatacak yer hem mutfak hem de banyo olarak kullanılıyor. Çocukların bir kısmı okula giderken bir kısmı ise maddiyatsızlıktan dolayı okula gidemiyor. AİLE KENDİSİNE UZANACAK YARDIM ELİNİ BEKLİYOR Psikolojik rahatsızlığı bulunan Baba Ramazan Uytun’un da bir işte çalışamadığı öğrenildi. Aile başını sokacak bir ev ve kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.

Şanlıurfa’da adeta yürek burkan görüntüler kameralara yansıdı. TEK KİŞİLİK ODADA YAŞIYORLAR 11 kişilik Uytun Ailesi Siverek İlçesi Sislice Kırsal Mahallesi’nde derme çatma bir evde yaşam mücadelesi veriyorlar. Aile tek bir göz odada 6’sı kız, 3’ü erkek toplam 9 çocuğuyla zor şartlar altında yaşıyor. İzbenin mutfağa çevrildiği, banyonun da olmadığı evde yaşam oldukça zor. ÇOCUKLARIN BİR KISMI OKULA GİDEMİYOR Derme çatma tuvaletin de evin 30 metre dışında olduğu görülürken, oda hem yatacak yer hem mutfak hem de banyo olarak kullanılıyor. Çocukların bir kısmı okula giderken bir kısmı ise maddiyatsızlıktan dolayı okula gidemiyor. AİLE KENDİSİNE UZANACAK YARDIM ELİNİ BEKLİYOR Psikolojik rahatsızlığı bulunan Baba Ramazan Uytun’un da bir işte çalışamadığı öğrenildi. Aile başını sokacak bir ev ve kendilerine uzanac
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa Valisi Erin'den deprem açıklaması: Olumsuz durum bulunmamaktadır

Şanlıurfa Valisi Erin'den deprem açıklaması: Olumsuz durum bulunmamaktadır

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık