Ana Sayfa Spor TFF Tahkim Kurulu, Şanlıurfaspor’un Cezasını Onadı

TFF Tahkim Kurulu, Şanlıurfaspor’un Cezasını Onadı

(Ruha Haber Ajansı RHA)-Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından Şanlıurfaspor’a verilen sahasında 1 maç seyircisiz oynama ve 3 bin lira para cezasını onadı.

Giriş Tarihi: 19 Nisan 2018 Perşembe 22:21
TFF Tahkim Kurulu, Şanlıurfaspor’un Cezasını Onadı

TFF’nin internet sitesinden yapılan açıklamada,TFF 2. Lig’de Hacettepespor ile yapılan maçta taraftarının neden olduğu olaylar nedeniyle Şanlıurfaspor’a PFDK tarafından verilen 1 maç seyircisiz oynama ve 3 bin lira para cezasının onandığı ifade edildi.

Şanlıurfa Spor Kulübü’nün, PFDK’nın 12.04.2018 tarihli E. 2017-2018/ 881 K.2017-2018/1041 sayılı kararına karşı itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde;

– Şanlıurfa Spor Kulübü’nün taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 5. kez gerçekleştirilmesinden dolayı FDT’nin 53/2. maddesi uyarınca 1 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama ve 3.000,00 TL para cezası ile cezalandırılmasında sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oybirliği ile,

– Esas hakkında karar verildiğinden Şanlıurfa Spor Kulübü’nün başvuru dilekçesine istinaden yürütmenin durdurulması talebi hakkında karar verilmesine yer olmadığına oybirliği ile,Erteleme talebinin reddine oyçokluğu ile,Karar verilmiştir.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaköprü Belediyespor 3 Puana Kilitlendi

Karaköprü Belediyespor 3 Puana Kilitlendi

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık