Ana Sayfa Yerel Tedaş'tan gece yarısı baskını...

Tedaş'tan gece yarısı baskını...

Şanlıurfa'da Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) ekipleri polisle birlikte sayaçları tek tek inceledi. Ekipler bazı evlerde sayaç bile bulunmadığını tespit etti.

Giriş Tarihi: 19 Aralık 2013 Perşembe 01:06
Tedaş'tan gece yarısı baskını...

Yaklaşık 80 kişilik DEDAŞ ekibi, polislerle birlikte akşam saatlerinde yaptıkları denetimlerde, Şanlıurfa'nın Direkli İpekyolu, Muradiye, Ahmet Yesevi, Eyübiye, Onikiler mahallerinde yer alan konutların elektrik sayaçlarını tek tek inceledi. Ekipler denetimlerde şaşırtan uygulamalarla karşılaştı. Bazı evlerde elektrik sayacı bile bulunmadığını tespit eden ekipler, bazı sayaçlarda ise tüketim oranının artmasını engelleyen filmler tespit edildi. Sokakta bulunan elektrik direğinden çekilen kablo ile de kaçak tüketim yaptığını belirleyen ekipler, vinç yardımı ile kaçak kabloları kesti. Sayaçların dönmesini engelleyen kaçak kablo ve filmleri de söken ekipler tarafından kaçak tüketim tespit edilen hane başına tükettiği enerji oranına göre bin 500 ile 4 bin 500 TL para cezası kesildi.

 

 

Kaçak elektrik kullandığı tespit edilenler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını da ifade eden DEDAŞ İşletme Müdürü Yusuf Kara, vatandaşlara helal elektrik kullanması yönünde çağrıda bulundu. Denetimlerin süreceğini belirten Kara, "Kaçakları önlemek ve elektriklerin helal yoldan vatandaşlara ulaştırmak için çaba sarf ediyoruz. Burada sayaçsız kullanım, kaçak kablo ve film gibi sayacın dönmesi engelleyecek şeklinde tüketimleri gördük. Fotoğrafları çektik. Emniyet ekipleri ile birlikte çalışmalara devam edeceğiz. Benim buradanŞanlıurfa halkına söyleyeceğim elektrik tüketimini düzgün bir şekilde sayaçtan geçirerek helal bir şekilde kullanmalıdır. Operasyonları düzenli olarak devam ettireceğiz. Kaçağın belini kıracağız. Kimse kaçak elektrik kullanmasın. Çünkü kaçağın bahanesi olmaz" dedi.

Ekiplerin saatler süren denetlemelerinde 100 konutun elektrik tüketimi kontrol edildiği öğrenildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz ÖSYM açıklama yaptı: Sınavlar ertelendi

ÖSYM açıklama yaptı: Sınavlar ertelendi

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık