Ana Sayfa Siyaset Sürücü,Resmi başvurusunu yaptı...

Sürücü,Resmi başvurusunu yaptı...

Ak parti 25. dönem milletvekili olan ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün danışmanı olan Hamide Sürücü, aday adaylık başvurusunu yaptı.

Giriş Tarihi: 29 Nisan 2018 Pazar 00:54
Sürücü,Resmi başvurusunu  yaptı...

Ak parti 25. dönem milletvekili olan ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün danışmanı olan Hamide Sürücü 27. dönem milletvekilliği için Ak parti genel merkezde resmi müracaatını yaparak 24 Haziran genel seçiminde Şanlıurfa Ak parti milletvekili aday adaylığını açıkladı.

 

AK Parti 25. Dönem Şanlıurfa Milletvekili ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün danışmanı olan Hamide Sürücü sosyal medyadan yaptığı açıklamada; 27 Nisan 2018 tarihi itibariyle PARTİMİZE Milletvekilli aday adaylık başvurumuzu yaptık. Çıktığımız bu kutlu yolda değerli dava arkadaşlarımızın dua ve desteğini bekliyoruz dedi.

HAMİDE SÜRÜCÜ KİMDİR ?

1980 yılında Şanlıurfa Birecik ilçesinde doğdu. İlkokulu Birecik ilçesi orta öğrenimini Şanlıurfa merkez İmam Hatip Lisesi Kız Bölümümde tamamladı. 1996 yılında Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünü kazandı. 28 Şubat Sürecinde “Başörtüsü Yasağı” nedeniyle okuluna bir dönem ara verdikten sonra 2001 Öğretim yılının ilk döneminde bu bölümden mezun oldu. 

2002-2004 yılları arasında özel bir fabrikada muhasebe ve müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2004-2010 yılları arasında kendi işini kurarak projecilik ve yapı denetçiliği yaptı. 

2005-2015 yılları arasında aralıksız il yönetim kurulu üyesi olarak değişik çeşitli Görevlerde bulundu 30 Mart yerel yönetim seçimi ve 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı Seçiminde parti hatipliği görevlerinde bulundu. 

Kent konseyi kadınlar meclisi kurucu üyesi olan Hamide SÜRÜCÜ halen Makine Mühendisleri odasında aktif üyedir. Hamide Sürücü, 25. Dönem Genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi Şanlıurfa Milletvekili olarak meclise girdi. 

Çok iyi düzeyde Kürtçe, orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilir. 

Evli ve üç çocuk annesidir.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz DP'li Uysal, Turgut Özal 'Gerçek bir devlet adamıydı'

DP'li Uysal, Turgut Özal 'Gerçek bir devlet adamıydı'

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık