Ana Sayfa Siyaset Suriyeliler, ülkelerine geri dönüyorlar

Suriyeliler, ülkelerine geri dönüyorlar

SURİYE'nin Rakka kentine bağlı Telabyad İlçesi'nde, Özgür Suriye Ordusu'na mensup muhalifler ile El Kaide bağlantılı Irak İslam Şam Devleti (IŞİD) arasındaki çatışmalardan kaçarak Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi'ne gelen 300 Suriyeli, çatışmaların durması ardından özel izinle geçişlere kapalı olan Akçakale Gümrük Kapısı'nı kullanarak ülkelerine döndü. Y

Giriş Tarihi: 26 Şubat 2014 Çarşamba 19:07
Suriyeliler, ülkelerine geri dönüyorlar

Suriye'nin Telabyad İlçesi'nde, 2 ay önce yönetimi ele geçirmek için muhalifler ile IŞİD güçleri arasında çıkan çatışmalar nedeniyle çok sayıda Suriyeli, ülkelerini terk ederek Akçakale'ye geldi. Şiddetli çatışmaların çıktığı 6 Ocak'ta Akçakale Gümrük Kapısı güvenlik gerekçesiyle yetkililer tarafından kapatıldı.

Çatışmaların durması ardından sınır kapısının kapalı olması nedeniyle ülkelerine gidemeyen 300 Suriyeli, yetkililerden aldıkları özel izinle öğle saatlerinde Akçakale Gümrük Kapısı'ndan ülkelerine döndü.

Suriyelilerin gidişi sırasında sınır hattında önlemler artırıldı. Akçakale Sınır Kapısı'nın ne zaman geçişlere açılacağına ilişkin henüz bir tarih belirlenmediği kaydedildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kadınlara “karı” diyen Yalçınkaya’ya tepki! DEVA ve CHP’den cevap

Kadınlara “karı” diyen Yalçınkaya’ya tepki! DEVA ve CHP’den cevap

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık