Ana Sayfa Siyaset Siyasilerden Kadınlar Günü mesajları

Siyasilerden Kadınlar Günü mesajları

Şanlıurfa'da bulunan çeşitli kamu kurum ve kuruluşlar, siyasiler, STK ve oda Başkanları yayınlamış oldukları mesajlarla 8 Mart Kadınlar Gününü kutladı. İşte yayımlanan o Kutlama mesajları...

Giriş Tarihi: 7 Mart 2014 Cuma 01:27
Siyasilerden Kadınlar Günü mesajları

Önen’den Kadınlar Günü mesajı;

 

“Kadınlar, toplumun temel taşıdır”

 

“Kadınlara her zaman pozitif ayrımcılık yaptık”

 

 

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve AGİT PA Başkan Yardımcısı A.Emin Önen, 8 Mart Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Önen mesajında, hayatın her alanında, sevgiyi, fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınların, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşları olduğunu belirterek, AK Parti hükümeti olarak kadınlara her zaman pozitif ayrımcılık yaptıklarını söyledi.

 

Kadınlar, hem toplumun hem ailenin temelidir

 

Gerek insan olarak ve gerekse AK Parti hükümeti olarak kadınları baş tacı ettiklerini belirten Şanlıurfa Milletvekili A.Emin Önen, “AK Parti kadınların mücadelesini bir hak mücadelesi olarak görüyoruz. Kadınlar, bizim topraklarımızda hem toplumun hem ailenin temelidir. Bir anne olarak bir eş olarak bir evlat olarak kadın toplumu dönüştüren ülkeye istikamet verendir. Eğer kadın mutluysa ülke de mutludur. Eğer kadın umut içindeyse o ülke kadar umut içindedir. Kadınlarını dışlayan, ikinci sınıf muamle yapan ülkeler asla ilerleyemezler. Kadınların hak ettikleri konuma yükselmeleri ve geleceğe güvenle bakmalarının, sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesillerin mutluluğuna ve başarılı olmalarına bağlıdır. Biz öyle bir Peygamberin ümmetiyiz ki; Efendimiz, Cennet’in annelerin ayağının altında olduğunu müjdelemiştir” dedi.

 

Kadın hakları mücadelesinde ciddi mesafeler alındı

 

AK Parti olarak insanlara çok değer verdiklerini, hiçbir konuda ayrım yapılmamasına rağmen kadınlara da pozitif ayrımcılık yaptıklarını belirten Şanlıurfa Milletvekili Emin Önen, “Dünyada demokrasinin gelişmesi ve insan hakları standartlarının yükselmesiyle kadın hakları mücadelesinde ciddi mesafeler alındığını hemen herkes görüyor. Türkiye'nin de kadın hakları alanında gerçekleştirdiği reformlarla dünyada kendine önemli bir yer edindiği bir gerçektir. Dünya Kadınlar Günü ülkemiz içinde de kadın haklarının kazanılması, iyileştirilmesi için konunun gündeme gelmesinde de önemli bir gün. Kazanılan deneyimlerin, tüm ülke sathına yayılması için yılda bir gün olsa da Dünya Kadınlar Günü bizim için ayrı bir önem taşıyor. Doğumdan ölüme kadar her hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın bu özel gününü yürekten kutluyorum” diye konuştu.

 

 

Güvenç’ten Kadınlar Günü mesajı;

 

“Kadınlar için Anayasayı değiştirdik”

 

 

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Celalettin Güvenç, 8 Mart Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Güvenç mesajında, Kadınlar için Anayasayı değiştirdiklerini söyledi.

 

Türkiye’de AK Parti Hükümeti olarak son 10 yılda kadınlarımıza çok büyük haklar verdiklerini belirten AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Celalettin Güvenç, “Kadınlarımız için Reformlar yapmamız, sessiz devrimler gerçekleştirmemiz yetmiyor. Kadınlarımızın da bunlara sahip çıkması gerekiyor. Anayasa’da 10. maddeyi değiştirdik. Kadınlar ve erkekler eşit haklara sahiptir dedik. 40. maddeyi değiştirdik. 2002'den bu yana bir sürü değişiklik yaptık. Ceza, iş kanunlarını değiştirdik. Kadın - Erkek fırsat eşitliği meclisini kurduk. Eğer kadın cahil kalırsa çocuk cahil kalır.  Kadın cahil kalırsa toplum cahil kalır. Kız çocuklarımızın okuması için çok büyük adımlar attık. Başbakanımızın eşi Emine Erdoğan Hanımın Şanlıurfa'da başlattığı ‘haydi kızlar okula’ kampanyasıyla, ‘baba beni okula gönder’ kampanyası ile büyük hamleler gerçekleştirdik. 10 yılda 2 milyar parayı öğrencilerimize dağıttık. Engelli annelere desteğimizi veriyoruz. Kadınların okuması kadar, sağlıklı olması kadar yürekten destekliyoruz” dedi.

 

Artık siyasette de kadının adı var

 

Kadınların işe katılma oranını artırdıklarını belirten Güvenç, “İş hayatına kadınların mührünü vurmak için uğraştık. Artık siyasette de kadının adı var. 2002'de kadın siyasetçiler %4 iken şimdi %14. İl genel meclisinde de bu sayı artıyor. Kadınların hayatlarını kolaylaştırmak için sığınma evleri, sevgi evleri kurduk. Kadınlar gelişirse Türkiye gelişir. Her hanım kardeşim kendisine yepyeni bir dünya kurabilir. İşte bizde bu yüzden sabırla çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

SKM Başkanı Av. Düşünür’den Kadınlar Günü mesajı;

 

“Kadınlar Günü ayrı bir önem taşıyor”

 

 

Şanlıurfa AK Parti SKM Başkanı Av. Ahmet Düşünür, 8 Mart Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Düşünür mesajında, Dünya Kadınlar Günü ülkemiz içinde kadın haklarının kazanılması, iyileştirilmesi için konunun gündeme gelmesinde de önemli bir gün olduğunu belirterek, “Türkiye’de AK Parti Hükümeti olarak son 10 yılda kadınlarımıza çok büyük haklar verdik. Dünya Kadınlar Günü bizim için ayrı bir önem taşıyor” dedi.

 

Kadın - Erkek fırsat eşitliği meclisini kurduk

 

Türkiye'nin kadın hakları alanında gerçekleştirdiği reformlarla dünyada kendine önemli bir yer edindiğini belirten AK Parti SKM Başkanı Av. Ahmet Düşünür, “Dünya Kadınlar Günü ülkemiz içinde kadın haklarının kazanılması, iyileştirilmesi için konunun gündeme gelmesinde de önemli bir gün. Kazanılan deneyimlerin, tüm ülke sathına yayılması için yılda bir gün olsa da Dünya Kadınlar Günü bizim için ayrı bir önem taşıyor. Türkiye’de AK Parti Hükümeti olarak son 10 yılda kadınlarımıza çok büyük haklar verdik. Anayasada 10. maddeyi değiştirdik. Kadınlar ve erkekleri eşit haklara sahip kıldık. 40. maddeyi değiştirdik. Kadın - Erkek fırsat eşitliği meclisini kurduk. Kadınların işe katılma oranını artırdık. Artık siyasette de kadının adı var. Her geçen gün kadın siyasetçilerin sayısı artıyor” diye konuştu.

 

TMMOB ŞANLIURFA İL KOORDİNASYON KURULU RUKEN OKYAY ÇİÇEKTEN KADINLAR GÜNÜ MESAJI

 

8 Mart Dünya Emekçi kadınlar günü tüm dünya barışına, demokrasisine, insan haklarına emek vermiş ve kadının iş'te okulda, sanatta ve sosyal hayatta özgürleşmesi için çabalamış; bütün toplumsal ön yargılara kadına dair ne varsa onurla taşımış ön yargıları yıkarak hayatta var olmayı bilmiş tüm emekçi direngen kadınlarımıza kutlu olsun.

 

KAYA; “KADINLAR AİLE BİRLİĞİNİN EN ÖNEMLİ UNSURUDUR”

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayımladığı mesajda; kadınların aile birliğinin en önemli unsuru olduğunu söyledi.


Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.


Yayımladığı mesajda; kadınların, aile birliğinin en önemli unsuru olduğuna dikkat çeken Başkan Kaya,  gelişmiş toplumların arka planında kadınların yer aldığını söyledi.Büyük zaferlerin arkasında, başarılı işlerin yanında mutlu bir aile ve nesillerin yetişmesindeki en büyük gücün kadınlar olduğunu belirten Kaya; “Kadın olmanın ötesinde insan oldukları için kadınlara değer verilmelidir.  Bu duygu ve düşüncelerle yaşamımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda bizden desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren, ailenin ve toplumun temel taşı annelerimizin,  kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik eder, yaşamı daha anlamlı ve değerli kılan kadınlarımıza; başarı ve mutluluklar diliyorum.” dedi.Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Turhan Sulhan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı, Sulhan mesajında


 


Kadınlarımız, Aile Ocağının Temel Taşıdır


 


Kadınlarımızın, aile içindeki ve toplum yaşamındaki yerinin anlatılması, karşılaştıkları sorunlara çözüm üretilmesi ve gerekli toplum bilincinin oluşturulması amacıyla, 8 Mart tarihinin “dünya kadınlar günü” olarak kutlanmaktadır. Ayrıca kadınlarımızın Aile yaşamında seçkin bir yeri vardır.


 


Dünyadaki gelişmiş birçok ülkeden önce 1930 yılında kadınlarımıza, modern Türkiye’nin mimarları olarak belediye meclislerinde seçilme hakkı tanınmıştır. Kadınlar günü’ nün bir amacı da kadınlar arası dayanışma ve kadınların toplumdan olan beklentilerinin vurgulanmasıdır. Dünya, kadınların eli ile değişmektedir. Dünyanın en önemli gelişmelerinde, özel ve anlamlı günlerin hepsinde kadınların verdiği mücadele ve sonunda elde ettiği başarılar görülür


 


Modern hayatı yaşama çabasının hızlandığı çağımızda, kadının toplumsal, sosyal, ekonomik hayatta ve siyasette mutlaka yer alması temel hedef olmalıdır. Kadınlarımız gelecekte vatandaşlarımızın sorunlarına ortak çözüm getiren, sorumluluğu paylaşan bireyler olarak, demokratik ve sağlıklı bir çevrede yaşamak için yol gösterici olacaktır. Kendi medeniyet havzamıza yabancılaşmadan ve kadınlık değerini layık olduğu düzeye yükselterek çalışma hayatı ile aile hayatını mutlu bir şekilde bütünleştirmiş kadınlarımızın, ülkemizi aydınlık geleceğe taşıyacağına inanıyorum. Çünkü bizim medeniyetimiz kadınlarla hayat bulmuştur, kadını yok sayan toplum, adını yok sayan bir toplumdur.


 


Özverili bir şekilde sağlık camiasına hizmet veren kadınlar başta olmak üzere tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor ve kadınlarımızın, toplum içinde kendini ifade edebilen bir yaşam tarzına sahip olmalarını diliyorum


Şehit Aileler Dernek Başkanı Yavuz'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı


Şanlıurfa Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Mehmet Yavuz 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.


Yavuz mesajında şu görüşlere yer verdi: "İslam'da kadın en değerli varlıktır. Çünkü insanlığın dünyada var olma sebebidir. Bunun için Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) der ki; kadının erkeksiz, erkeğin kadınsız olması düşünülemez. Kadının erkeğe, erkeğin kadına üstünlüğü yoktur, üstünlük Allah'a olan yaklaşımda olur.


İslam öncesi cahiliye döneminde kadınların insan olarak bile görülmediği, kız çocuğunun dünyaya gelmesi utanç vesilesi sayılırken, İslam ile birlikte kadın layık olduğu konuma gelmiş, Peygamber Efendimizin "Cennet anaların ayakları altındadır" müjdesine nail olmuştur.


Kadınlarımız kıymetli ve çok değerli şahsiyetlerdir. Her yönde önderimiz olan Sevgili Peygamberimiz, Veda Hutbesinde, eşlerimizi Allah'ın bir emaneti olarak aldığımızı bildirirken, çocuklarımızın annesi olan bu hanımlara değer verdiğini 'Sizin en hayırlınız kadınlarına karşı en hayırlı olanınızdır' hadisiyle ortaya koymuştur. Huzurlu bir aile, mutlu nesillerin yetişmesinde en önemli faktördür. Şiddetin ve aile içi terörün yaşandığı aileler ise gelecek nesillerin felaketi demektir. Huzuru sokakta arayan ve potansiyel suç makinesi haline gelen çocukların en büyük müsebbibi şiddetin uygulandığı parçalanan ailelerdir.


Unutmayalım ki; şiddet uyguladığımız eşimiz, çocuklarımızın annesi ve aynı zamanda bir başkasının evladı veya kız kardeşidir. Kendi evladımıza, kendi annemize, kendi kardeşimize uygulanmasını istemediğimiz şiddeti ve terörü biz de Allah'ın emaneti olarak aldığımız eşlerimize uygulamamalıyız. Bilmeliyiz ki; bir kadın eştir, annedir, evlattır, kardeştir. Onun için biz kadınları 1 gün değil 365 gün önemsiyor, 365 günün tamamını kadınlar günü olarak kabul ediyoruz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Babacan: ‘Esnaf can derdinde, Saray vergi peşinde’

Babacan: ‘Esnaf can derdinde, Saray vergi peşinde’

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık