Ana Sayfa Yerel Sayaçlar direklere çıkınca faturalar şişti! Vatandaşlar DEDAŞ’a tepkili

Sayaçlar direklere çıkınca faturalar şişti! Vatandaşlar DEDAŞ’a tepkili

RHA AJANS/RHA) – Şanlıurfa’da elektirik sayaçlarının direklere taşınması kararından sonra faturaları iki-üç katına çıkan aboneler, çıkarılan borç kısa mesajla gönderildiği için ayrıntılı kullanımlarını görememekten şikayetçi. Üstelik sayaçların taşınması masrafları da abonelere çıkarıldı.

Giriş Tarihi: 30 Aralık 2020 Çarşamba 12:36
Sayaçlar direklere çıkınca faturalar şişti! Vatandaşlar DEDAŞ’a tepkili

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ) tarafından alınan kararla kent merkezi ve ilçelerindeki abonelerin elektrik sayaçları bir süre önce sokaklardaki direklerinin üzerine taşınmaya başlandı. Şirket böylesi bir kararı almasının gerekçesi olarak ise, "kaliteli enerji, sürekli enerji ve kayıp kaçağın alt düzeye çekilmesi şeklinde gösterdi.

FATURALAR ŞİŞTİ!

Sayaçların elektrik direklerine taşınmasının görüntü kirliliğine yol açmasının yanı sıra abonelerin faturalarındaki rakamlar da şişti. Sayaçları direklere taşınan vatandaşlar, faturalarının daha öncesine göre iki-üç kat yüksek gelmesinden şikayetçi.

BORÇ MİKTARI KISA MESAJ YOLUYLA GÖNDERİLİYOR

Dağıtım şirketi tarafından kendilerine ayrıntılı fatura gönderilmediği için ne kadar elektrik kullandıkları bilgisine sahip olmayan abonelere sadece ödemelerine gereken borç miktarı kısa mesaj yoluyla gönderiliyor.

AYRINTILI KULLANIM BİLGİSİ VERİLMİYOR DEDAŞ’ın bu uygulamasından şikayetçi olan vatandaşlar, “Faturalar artık mesaj yoluyla geliyor. Bu durumda fatura detaylarına nasıl ulaşacağım? Eskiden hiç olmazsa bir fatura geliyordu ve orada her şey yazıyordu. Bu kadar yüksek bir faturayı nasıl ödeyeceğiz?" dediler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Günyüzü Derneği'nden İdlip kırsalındaki mazlumlara yardım eli

Günyüzü Derneği'nden İdlip kırsalındaki mazlumlara yardım eli

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık