Ana Sayfa Siyaset Şanlıurfalı aşiretlerden HÜDA PAR’a destek

Şanlıurfalı aşiretlerden HÜDA PAR’a destek

Şanlıurfa’da yaklaşık 65 köyden oluşan Acem, Fitit, Zırvar, Hecıb ve Elmerdan aşiretleri, HÜDA PAR Milletvekili Adayı Emin Güneş’e 24 Haziran genel seçimlerinde destek vereceklerini belirtiler.

Giriş Tarihi: 4 Haziran 2018 Pazartesi 01:37
Şanlıurfalı aşiretlerden HÜDA PAR’a destek

Şanlıurfalı aşiretlerden HÜDA PAR’a büyük destek geldi. Yaklaşık 65 köyden oluşan Acem, Fitit, Zırvar, Hecıb ve Elmerdan aşiretleri, HÜDA PAR’a destek vereceklerini bildirdi.
24 Haziran seçimlerinde akraba oldukları HÜDA PAR’dan birinci sıra Milletvekili Adayı olan Emin Güneş’e sonuna kadar destek vereceklerini söyleyen aşiretlerin önde gelenleri, destek vermekle birlikte, aşiretin gençleriyle beraber seçim çalışmalarına da katılacaklarını ifade ettiler.
HÜDA PAR Milletvekili Adayı Güneş, seçim çalışmalarına son sürat devam ediyor. Güneş, kendisinin de mensubu olduğu aşiretlerin önde gelenleriyle bir araya gelerek, milletvekili seçimlerinde akrabalarından kendisine destek vermelerini istedi.
Aşiretlerin önde gelenleri, Emin Güneş’e değer verdiklerini, aday olduğunu duydukları anda, destek verme kararı aldıklarını söylediler.
Desteklerinden dolayı akrabalarına teşekkür eden Güneş, neden HÜDA PAR’dan aday olduğunu akrabalarına anlattı.
Referansı İslam, merkeze insanı koymuş ve önceliği adalete vermiş olduğu için HÜDA PAR’dan aday olduğunu söyleyen Güneş, “Referansını İslam’dan alması bizim için yeterli olması gerekiyor.” dedi.
“Tonlarca buğdayımız, uçağın küçük bir parçası etmiyor”
Emperyalistlerin teknolojiyi kullanarak bizleri kendisine muhtaç hale getirmeye çalıştıklarına dikkat çeken Güneş, “Allah Teala, bizlere verdiği yer üstü ve yer altı zenginlikler, Avrupa’dan kat kat fazladır. İngiltere’nin bütün yıl boyunca ektiği buğday onlara, 21 gün yetmez. Fakat onlar, teknolojide ilerlemiş. Biz buradan gemiler dolusu buğday onlara veriyoruz. Onlar, bize uçağın küçük bir parçasını veriyor ve ‘alın size, buğdayınızın karşılığı bu.’ diyorlar. Ama biz, o parçayı yapsak, Onlara ihtiyacımız kalmaz, Açlıktan ölür Onlar. Ama onlar bu fırsatı bizlere vermiyor. Neden vermiyor? Çünkü bizleri birbirimize düşürmüşler.” dedi.
“HÜDA PAR insana kıymet verir”
HÜDA PAR’ın insana değer verdiğini belirten Güneş, “Çünkü insanlık gün geçtikçe bozuluyor. Dininden, değerlerinden, kendi milletinden haberi yok. Hayâ, namus, haysiyet diye bir şey kalmamış. Gençlerimiz, teknoloji bağımlısı olmuş. Telefonunu, tabletini elinden aldığın an, dünyasını kaybetmiş gibi oluyor.” diye konuştu.
Aşiretin önde gelenleri, ziyaretin sonunda Emin Güneş adına açılan seçim lokaline gelerek, desteklerini deklare etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Atanan 3 bakan yemin etti

Atanan 3 bakan yemin etti

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık