Ana Sayfa Yerel Şanlıurfa’dan yenilikçi bir Etwınnıng projesi: Öğrencilerin becerileri geliştiriliyor

Şanlıurfa’dan yenilikçi bir Etwınnıng projesi: Öğrencilerin becerileri geliştiriliyor

RHA AJANS/RHA) - Haliliye Bağlarbaşı İlkokulu’ndan İnci Ayrancıoğlu ve Madrid, İspanya CEIP CIUDAD DE CORDOBA okulundan Jose Luis Segovia Sanchez’in kurucusu olduğu The Mystery Of The Alphabet(Alfabenin Gizemi) adlı eTwinning projesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini aynı projede bir araya getirdi.

Giriş Tarihi: 4 Ocak 2021 Pazartesi 11:34
Şanlıurfa’dan yenilikçi bir Etwınnıng projesi: Öğrencilerin becerileri geliştiriliyor

 Öğrenci yaş grubunun farklılaşması ve farklı branşlardan öğretmenlerin aynı projede çalışması projeye ilginç bir hava katıyor.

PROJEDEKİ ÖĞRENCİLERİN OLUŞTURDUKLARI ALFABELER, TEMALAR ALTINDA TOPLANARAK DİJİTAL OLARAK KİTAPLAŞTIRILACAK

The Mystery Of The Alphabet (Alfabenin Gizemi) isimli projede, çocuklardan ilgilendikleri bir konuya göre çeşitli semboller tasarlamaları, tasarladıkları sembollerden alfabelerini oluşturmaları ve bu alfabeler ile çözülmesi gereken kodları belirlemeleri bekleniyor. Buradaki en dikkat çekici konu, farklı sembolik alfabelerin ortaya çıkmasıdır. Öğrenciler arkadaşlarının yazdığı alfabeyi çözerken bir yandan da kodlama etkinliği gerçekleştirecek. Bu proje sonucunda herkesin kendine ait bir alanı olduğu ortaya çıkacak. Projedeki öğrencilerin oluşturdukları alfabeler, temalar altında toplanarak dijital olarak kitaplaştırılacak. PROJE YURDUN ÇEŞİTLİ YERLERİNDEN ÖĞRETMENLERİ BİR ARAYA GETİRİYOR Proje Şanlıurfa'dan İnci Ayrancıoğlu ve Burak Başer, Madrid'den Jose Luis Segovia Sanchez, Antalya’dan Füsun Yeni, Ordu’dan Ömer Uslu ve Emel Ata Bakal, Çankırı’dan Zeynep İnan, Hatay’dan Kadriye Koca, Mersin’den Elif Şahika Uzbozağaç isimli öğretmenlerin ortak çalışmalarıyla yürütülmekte.

PROJE İLE ÇĞRENCİLERİN BİRÇOK BECERİSİ GELİŞTİRİLİYOR

Proje ile öğrencilerin hobilerini keşfedebilmesi, tasarım yapabilmesi, hyaratıcılıklarını geliştirebilmesi, farklı düşünebilmesi, empati kurabilmesi, üretken olabilmesi, kodlama yapabilmesi, sembolik olarak düşünebilmesi, İletişim becerilerini geliştirmesi, özgüvenlerini artırması hedeflenmekte.

ETWINNING NEDİR?

eTwinning, Avrupa merkezli okulların birlikte çalışmalar yapabildiği, projeler geliştirebildiği bir topluluktur. Bu platformla birlikte pek çok ülkeden eğitimciler bir araya gelerek etkin katılımla öğrenciler ile iş birliği içinde çalışmalarını yürütebilir ve yenilikçi yaklaşımlardan faydalanabilirler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'da atış poligonunda yangın! İtfaiye müdahale etti

Urfa'da atış poligonunda yangın! İtfaiye müdahale etti

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık