Ana Sayfa Yerel Şanlıurfa'da Fahri Trafik Müfettişleri Uygulaması Başlıyor

Şanlıurfa'da Fahri Trafik Müfettişleri Uygulaması Başlıyor

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü'nde görevli trafik polis ve müdürleri ile bir araya gelen 215 fahri trafik müfettişine, görevleri ve yetkileri anlatıldı.

Giriş Tarihi: 24 Aralık 2013 Salı 04:46
Şanlıurfa'da Fahri Trafik Müfettişleri Uygulaması Başlıyor

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Polisevi'nde düzenlenen programda, Trafik Denetleme Şube Müdürü ve 4. Sınıf Emniyet Müdürü Dr. Yavuz Özbaran, trafik polisleri ile resmi ve sivil 215 fahri trafik müfettişiyle bir araya geldi. Programda, trafik kazalarının ve kural ihlallerinin yoğun olduğu yerlerde yapılacak denetimler, fahri trafik müfettişlerinin kavşaklarda, ana yollarda, trafik sıkışıklığı yaşanan mahallelerde ve caddelerde alacağı görevler, tutanakla, kamera ve fotoğrafla yapılacak tespitler, kural ihlali tespit edilen sürücüler hakkında uygulanacak trafik idari işlemler, önemli noktalarda sivil veya resmi olarak yapacakları görevler konularında geniş bilgi verildi. Toplantıda, trafik kazalarına, maddi hasarlı, yaralamalı ve ölümlü kazalara sebebiyet verilmemesi için tüm sürücülerin, yolcuların ve yayaların trafik kurallarına uymayı alışkanlık haline dönüştürmesi gerektiği belirtildi. Bu kapsamda ilde vatandaşların da desteğiyle birçok çalışma ve proje başlatıldığı ve bu çalışmaların da olumlu sonuçlar doğurduğu ifade edildi. Gelişen teknolojik şartların yakından takip edildiği vurgulanan toplantıda; EDS, plaka tanıma sistemi, yeşil dalga ve diğer sistemlerin de faaliyete geçirildiği kaydedildi.

Son olarak ise vatandaşların duyarlılığını arttırmak ve trafik kural ihlallerinin tespit edilmesi amacıyla tüm trafik müfettişlerinin bilinçle görevlerini yürütmeleri istenerek, kural ihlali konusunda ise duyarlı insanların, gerekli ihbarları ilgili birimlere yapmaları istendi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'da Mesken yangını

Urfa'da Mesken yangını

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık