Ana Sayfa Siyaset Misafirlere Bedava Elbise Mağazası

Misafirlere Bedava Elbise Mağazası

Akçakale kaymakamlığı, Akçakale Kızılay şube başkanlığı ve Akçakale birlik köprüsü derneği koordinatörlüğünde projelendirilen Sosyal Hizmet Merkezi binasının açılışı gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 8 Mart 2014 Cumartesi 18:35
Misafirlere Bedava Elbise Mağazası

Açılışa Akçakale kaymakamı Eyüp Fırat, Akçakale belediye başkanı Abdulhakim Ayhan, Kızılay Şanlıurfa şube başkanı Talat Akay, AFAD bölge sorumlusu Mahmut Sönmez,Akçakale Esnaf ve sanatkarlar odası Başkanı Ömer Ay, Çadırkent Müdürü Hüseyin Ortaç, Müdür yardımcıları  Bekir Engül, Yasin Seyhan, yüzlerce Suriyeli ve Akçakaleli vatandaş katılım gösterdi.

Proje kapsamında Akçakale Süleyman şah çadır kentinde yer bulamayan ancak ilçe merkezin de ve köylerin de ikamet eden Suriyeli vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla sosyal hizmet merkezi kurulduğu bildirildi. Sosyal hizmet merkezinin kuruluş amacının ilçe merkez başta olmak üzere bütün köy muhtarlıklarının yaptığı tespitler neticesinde hayır sahiplerinin gönderdikleri ayni ve nakdi yardımları hak sahiplerine adil bir şekilde ulaşmasını sağlamak olduğu belirtildi.

Açılışta Akçakale kaymakamı, Akçakale belediye başkanı ve Akçakale Kızılay şube başkanı günün anlam ve önemine dair birer konuşma yaptılar.

Akçakale Kızılay şube başkanı Ahmet meşhur gül konuşmasında; “  bugün burada açılışını yaptığımız bu güzel organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.  Bu görev Akçakale Kızılay’ı olarak üslendiğimizden dolayı çok mutluyum. Umut ediyorum ki bu süreç böyle devam etmez ve her şey yine eskisi gibi olur, bu kardeşlerimizde yurtlarına geri dönerler.” Dedi.

Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan ise; “ yaklaşık üç yıldır Akçakale Belediyesinin imkan ve kaynaklarıyla Suriyeli kardeşlerimize olan yardımlarımızı sürdürmekteyiz.   Böyle bir sosyal hizmet merkezinin açılması bizlerin de yükünü hafifletmiştir.  Bizim dileğimiz odur ki, bu savaş bir an önce bitsin, bu kardeşlerimiz de bir an önce evlerine dönsün. Allah kimseyi vatansız ve sahipsiz koymasın. Bu merkezin açılışında emeği geçen herkese buradan sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi.

Akçakale kaymakamı Eyüp Fırat ise; “ yanı başımızda yaşanan bu savaşın acılarını en fazla hisseden ilçelerden biriyiz. Dünyada bu kardeşlerimize kucak açan sanırım Türkiye’den başka hiçbir ülke kalmamıştır.  Aldığım en son  bilgilere göre Akçakale Süleyman şah Çadır kentinde 30 bin Suriyeli misafir ağırlamaktayız. Ancak bunun yanında ilçe merkez başta olmak üzere köylerde yaşayan Suriyeli misafirlerimizin de 30 bine yaklaştığını öğrenmiş bulunmaktayız. Bu müthiş bir rakamdır. Bu da

Akçakale halkının ne kadar misafirperver  olduğunu ve kendi nüfusundan daha fazla insanı evinde barındırdığını gösteriyor. Benim temennim odur ki bu savaş bir an önce bitsin ve bu kardeşlerimiz biran önce evlerine yurtlarına dönsünler. Son olarak bu sosyal hizmet merkezinin açılışında emeği geçen bütün kardeşlerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi.

 

Yapılan açılışın ardından, açılan kıyafet mağazasına gelen Suriyeli vatandaşlara sembolik olarak kıyafet giydirildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Babacan: ‘Esnaf can derdinde, Saray vergi peşinde’

Babacan: ‘Esnaf can derdinde, Saray vergi peşinde’

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık