Ana Sayfa Siyaset Mersavi Aşiretinden BDP’ye Katılım

Mersavi Aşiretinden BDP’ye Katılım

Giriş Tarihi: 6 Mart 2014 Perşembe 04:36
Mersavi Aşiretinden BDP’ye Katılım
Anonim Gergedan Yaklaşan yerel seçimler öncesinde BDP’ye aşiretlerden katılımlar devam ediyor. Şehitlik Çamlıkta BDP heyeti ile bir araya gelen Mersavi Aşiretine bağlı Ziro, Kılıç,Altındağ, Yıldırım ve Kurt aileleri BDP’ye destek verdiklerini açıkladılar.

 

 

BDP Urfa Milletvekili İbrahim Ayhan Van Milletvekili Kemal Aktaş, BDP Urfa Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Osman Baydemir, BDP Haliliye Eş Başkan Adayları Bekir Benek Sema Aişeoğlu, BDP Karaköprü Belediye Eş Başkan Adayları  Gülay Koca ve Serhat Erdem BDP Eyyübiye Eş Başkan Adayı Mehmet Şükrü Turgut ve Edibe Ötünç Dursun BDP İl Başkanı Celalettin Erkmen İl Yönetimi ve ilçe yönetimleri katıldı.

Katılım töreninde konuşma yapan BDP Haliliye Eş Başkan Adayı Bekir Benek, “90 yıldır bizi parça parça bölüyorlar. Bugün o parçaların hepsini bir araya getirdiğimiz günlerden biridir. Parçalamaya çalışlan değerlimiz ortaktır. Bir olmanın günü geldi. Biz yıllardır zulme o anlamdaki ağalığa karşıydık ama biz hiçbir zaman aşiretlere karşı olmadık. Çünkü aşiretler toplumun en doğal örgütlenme modelidir. Buradaki birlik ruhumuz 31 Mart’ta daha da büyüyeceğine inanıyorum. ” dedi.

Konuşmaların ardından BDP Urfa Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Osman Baydemir,BDP Urfa Milletvekili İbrahim Ayhan Van Milletvekili Kemal Aktaş, BDP Urfa Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Osman Baydemir, BDP Haliliye Eş Başkan Adayları Bekir Benek Sema Aişeoğlu, BDP Karaköprü Belediye Eş Başkan Adayları  Gülay Koca ve Serhat Erdem BDP Eyyübiye Eş Başkan Adayı Mehmet Şükrü Turgut ve Edibe Ötünç Dursun BDP İl Başkanı Celalettin Erkmen tarafından BDP’ye katılan aşiretlere BDP Rozeti takıldı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Babacan: ‘Esnaf can derdinde, Saray vergi peşinde’

Babacan: ‘Esnaf can derdinde, Saray vergi peşinde’

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık