Ana Sayfa Siyaset Mehmet Ekinci Projelerini Anlattı

Mehmet Ekinci Projelerini Anlattı

Ak Parti Eyyübiye İlçe Başkanlığı, Eyyübiye Belediye Başkan Adayı ile birlikte basın mensuplarıyla sabah kahvaltısında buluştu

Giriş Tarihi: 12 Mart 2014 Çarşamba 22:07
Mehmet Ekinci Projelerini Anlattı

AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanlığının Hotel El Ruha'da organize ettiği kahvaltıya Başkan Süleyman Elgün’ün yanı sıra, AK Parti SKM Başkanı Mustafa Ağar, AK Parti Eyyübiye İlçe Teşkilat üyeleri, AK Parti Eyyübiye Belediye Başkan Adayı Mehmet Ekinci ve basın mensupları katıldı.


Burada ilk olarak bir konuşma yapan AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Süleyman Elgün; “Bugün ki toplantımızın konusu geçtiğimiz Pazar günü Urfa’mızda yapılan muhteşem mitingdir. Öncelikle zaman ayırıp Urfa’ya geldiği için Sayın Başbakanımıza çok teşekkür ediyoruz, Urfa’ya verdiği önemi bir kez daha gösterdi.” Dedi.


Sözlerini sürdüren Başkan Elgün; “Bu miting sadece mitingle kalmadı aynı zamanda Suruç tünellerinin de açılışını yaptı. Suruç’a su getirecek olan, Suruç ovasını bereketle buluşturacak olan Suruç tünellerinin açılışı yaptı. Bu Suruç tünelleri Urfa için çok önemli bir hadise, Urfa’dan dışarıya giden mevsimlik işçilerimizi biliyoruz, bundan sonra Allah’ın izniyle hiçbir mevsimlik işçi dışarıya gitmeyecek.


Bütün işçiler burada aş bulacak, ekmek bulacak ve kendi memleketinde çalışmış olacak bu da bizim için çok onur ve mutluluk verici bir durum. Bundan sonra Urfa’da tarıma dayalı sanayinin de gelişmesi bu konudan sonra devam edecektir. Özellikle mitingdeki katılımlarından dolayı Urfa’nın mahallelerinden köylerine, ilçelerinden merkezine kadar bütün katılım sağlayan herkese ve özellikle Eyyübiyelilere şükran borçluyuz.


Allah kendilerinden razı olsun diyoruz ve Urfalılar bir kez daha kadirşinaslıklarını, misafirperverliklerini gösterdiler. Miting anında bir amcayla yan yana duruyorduk, onun söylediği şekliyle söyleyeyim, dedi ki; “kardaşım ben hayatımda daha bele bişey görmedim. Urfa’da geçmişte hacılar gelirdi dergâha oradan giderlerdi hacca o zaman bile böyle bir kalabalık Urfa’da görmedim.” Yine başka bir arkadaşımız sosyal medyada çok güzel bir şey paylaşmıştı çok hoşuma gitmişti.


Demiş ki; “Urfa’ya Şanlı unvanı dar geldi Muhteşem Urfa” Pazar günü gerçekten muhteşem bir Urfa vardı gözlerimizin önünde ve Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan mitingin sonunda Urfa’da sandığın rengi belli oldu dedi ve Urfalılara teşekkür etti. Gerçekten Urfa’da sandığın rengi belli oldu ama biz durmadan çalışıyoruz.


Kısaca çalışmalarımızla ilgili de söylemek gerekirse, Belediye Başkan Adayımız, teşkilatımız, kadın kollarımız, gençlik kollarımız ve belirlendikten sonra belediye meclis üyelerimiz dur durak bilmeden gece gündüz demeden, tabiri caizse dinlenmeden çalışıyorlar. Eskiden partiler Urfa’da çalmadık kapı bırakmayacağız derdi, bizim sloganımız ise adım basmadık yer bırakmayacağız.


Adım adım bütün teşkilatımızla, bütün adaylarımızla birlikte zafere ve Urfa’da Urfa Belediyesini ve Eyyübiye Belediyesini artık kazanmak değil ne kadar daha fazla oy alırız bunun çabasındayız.” Diye konuştu.


Ak parti Eyyübiye İlçe Belediye Başkan Adayı Mehmet Ekinci ise; “Değerli arkadaşlar önce şunu söylemek istiyorum yerel basın bizim için çok önemli sadece gönlünüzü okşamak için söylemiyoruz buna inandığımız için söylüyoruz. Yerel basın bizim seçim çalışmalarının ve 30 Mart sonrası yapacağımız çalışmalarımızın iyi bir şekilde anlatılması noktasında hakikaten önemlidir. Eyyübiye ilçesi 362 bin nüfuslu bir ilçe, merkezde 36 kırsalda da 115 mahallesi olan bir ilçe, yaklaşık 1 milyon 600 dekarlık bir ilçe, oldukça geniş bir alana sahiptir.” Dedi. Başkan Adayı Ekinci; “Doğuya taraf giderseniz 120 kilometrelik bir mesafe, batıya doğru giderseniz 30-35 kilometrelik bir mesafe, güneye doğuya giderseniz 50 kilometrelik bir mesafe çok geniş imkânlara sahip bir ilçedir.


Bizim hedefimiz 1.5 yıl içerisinde özellikle kırsal alanlarda kanalizasyonsuz, kilitli parkesi olmayan bir köy kalmayacak böyle bir hedefimiz var. Eyyübiye mahallesi sınırları içerisinde kalan yerlerde özellikle çarpık kentleşmenin çok olduğu, bulvar ve sokak noktasında çok sıkıntıların olduğu, caddelerin dar olduğu, işte konut sorunun had safhada olduğunu hepimiz biliyoruz ve Allahın izniyle bunları çözeceğiz. Oradaki halkında katılımıyla kentsel dönüşüm yapılacak, bazı yerlerde uydu kentler kuracağız ama insanlarımızın bu sorunun çözeceğiz.


Direkli’den Yenice’ye kadar birçok mahallemizde tapu sorunu var arkadaşlar. Tapu konusunda belediye ve milli emlağa bağlı olan yerler hızlı bir şekilde çözülecek, şahıslara ait olan yerlerde ise biz vatandaşımızın yanında yer alacağız ve vatandaşımızı mağdur etmeyeceğiz. Eyyübiye 31 ilden büyük bir ilçe dolayısıyla burada da şehir kendiliğinden hem kentsel alanda hemde sosyal alanda dönüşecek.


Eyyübiye’de alış veriş merkezleriyle, sosyal donatılarıyla, camisiyle, parklarıyla hatta göletleriyle güzel kentler kuracağız. Madde bağımlılarına yönelik tedavi teşhis merkezlerimiz olacak, yine tabi engellilerimiz için merkezler oluşturacağız, kadın kültür merkezleri kuracağız kadınlarımız orada hem meslek sahibi olacak hemde üretime katılacaklar belki de yönetime katılacaklar. Gençlik merkezlerimiz olacak orada, gençlik merkezleri kapsamında da yine gençlerimizin meslek sahibi olmalarından sanatsal faaliyetlerde bulunmalarına olanak sağlanacak. Balıklıgöldeki 500’den fazla olan mağarayı da turizme kazandıracağız.” Şeklinde konuştu.


Toplantı daha sonra karşılıklı soru cevap şeklinde devam etti.


Haber: İbrahim UZUN- ŞANLIURFA SEMBOL

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfalı vekil Sürücü'den meclise kanun teklifi: Mayınlı araziler topraksız köylüye dağıtılsın

Urfalı vekil Sürücü'den meclise kanun teklifi: Mayınlı araziler topraksız köylüye dağıtılsın

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık