Ana Sayfa Siyaset Mahmut Yazar,CHP’den Adaylığını Açıkladı

Mahmut Yazar,CHP’den Adaylığını Açıkladı

(Ruha Haber Ajansı/RHA)-24 Haziran erken genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’den adaylığını açıklayan Mahmut Yazar, basınla bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 30 Nisan 2018 Pazartesi 15:39
Mahmut Yazar,CHP’den Adaylığını Açıkladı

Kent merkezinde görev yapan gazetecilerle Öğretmen evinde kahvaltıda bir araya gelen Mahmut Yazar, 24 Haziran erken genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Şanlıurfa Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.
Yazar,Mevcut Milletvekillerinin ve siyasi iktidarın Şanlıurfa’nın sorunlarını çözemediğini belirterek,seçilmesi halinde partisi ile birlikte başta DEDAŞ ve işsizlik sorunu olmak kaydıyla birçok sorunu çözeceğini söyledi.Baskılar ve talepler doğrultusu üzerine aday olduğunu açıklayan Yazar şunları kaydetti, “Bildiğiniz gibi Şanlıurfa GAP’ın başkenti olarak Anılır ancak ne yazık ki bu sadece dilimizde var gerçekte var olan ise GAP’ın başkentine uymayan birçok olumsuzluklar haksızlıklar var. Peki nelerdir Bunlar. Kısaca değinmek istiyorum.
ŞANLIURFA GERİ BIRAKILDI VE YETERİNCE TANITILMADI
”Şanlıurfa’nın inanç turizminde ne yazık ki çok geri bırakıldı peygamberler şehri olan ilimiz Türkiyemiz de ve yurtdışında tanıtımı yapılmadığından kaynaklı ilimizde inanç turizmi bitme noktasına getirildi doğal olarak da ilimizin tanıtımında Çok ciddi bir yara aldı kapın başkenti olan Şanlıurfamızda,tarımda bitirilmeye çalışılıyor. Oysa tarım ilimizin gelişmesi işsizlik sorununun çözümünde çok ciddi bir alan olmasına rağmen çiftçilerimiz artık toprağını çekemez haldeler.Tarım kredilerinde ki Yükseliş tarımı bitirme noktasına getirdi tarım Sanayi yerleşemediği için bu alandaki iş gücü de kaybolmaya yüz tuttu. Mevsimlik tarım işçilerimizin yaşadıkları sorunlar ortadan her sezon yaşadığı şehirden kilometrelerce uzakta zor koşullar altında çadırlarda sağlık koşullarının olmadı ve yaşam alanlarında çalışmak zorunda kalıyor. Mevsimlik tarım işçilerinin yaşadığı ölümle sonuçlanan trafik kazaları hastalıklar güvencesiz çalışma koşulları ortada. Her sezon yaşadığı şehirden kilometrelerce uzakta zor şart zor koşullar altında çadırlarda sağlık koşullarının olmadığı yaşam alanlarında çalışmak zorunda kalıyor. Mevsimlik tarım işçilerinin yaşadığı ölümle sonuçlanan trafik kazaları hastalıklar güvencesiz çalışma koşulları ortada. Oysaki GAP’ın başkenti olan ilimiz tarımın da başkenti olmalı ve ilimizde insanlarımız mevsimlik tarım işçisi olarak il dışında değil, Kendi ilinde sağlıklı koşullar altında çalışabilmeleridir.
ŞANLIURFA’NIN EN BÜYÜK SORUNU ‘DEDAŞ’TIR
Hepimiz hepinizin de bildiği gibi ilimizde elektrik sorunu yıllardır var olan ve çözülemeyen büyük bir sorun Şanlıurfa’da TEDAŞ’ın zulüm uygular hale gelmesini sağlayan da mevcut iktidar Dolayısıyla ilimizdeki elektrik sorunu mevcut iktidar ile çözülmez TEDAŞ’ın uyguladığı haksızlıklara ancak biz dur diyebiliriz işsizlik sadece ilimizin değil ülkemizin en büyük sorunu işsizliği var klan ise mevcut iktidarın uygulamaları tarım mi Sanayi bitirirseniz sadece vergilerle ülke ekonomisine canlı tutmaya çalışırsanız işsizliğin de önünü alamazsınız lise mezunu pırıl pırıl genç beyinler ne acıdır ki kendi mesleği dışında zor koşullarda Asgari ücretin de altında çalışmak zorunda kalıyorlar. Basında çalışan arkadaşlarımızın çoğu üniversite mezunudur.Özlük haklarından yoksunlar.Zor koşullar altında hayatlarını idame etmeye çalışmaktadırlar.”
”ŞANLIURFA SANAYİSİ GERİLİYOR.ESNAF KAN AĞLIYOR”
Esnafımız kan ağlıyor.Yüksek kiralarla iş yapmaya çalışan esnafımız aynı zamanda yüksek vergilerle baş etmeye çalışıyor, her gün birkaç işyeri kapanmak zorunda kalıyor. Evine ekmek götüremeyen esnaf arkadaşlarımızın sayısı gün geçtikçe artıyor. Şanlıurfa Sanayi alanında olması gereken yerde değil, hatta çok gerisinde GAP’ın başkenti sanayide sadece 2 Organize Sanayi sitesine sahip bu sitelerdeki sanayi kuruluşları da zor koşullar altında işlerini yapmak zorunda kalıyor. Kapanan ya da devredilmek zorunda kalınan fabrikalar var yukarıda kısaca değindiğim birkaç sorunun çözümü için ilimizin tarım alanında kalkınması sulama birliklerine bölgesel fiyat farklılıklarını ortadan kaldırmak için ilimizdeki DEDAŞ zulmüne dur demek elektrik sorunu çözmek için üniversite mezunu genç beyinlerin hak ettiği değeri görmesi iş bulabilir miyim ? Kaygısını ortadan kaldırmak için GAP’ın başkenti olan ilimizin aynı zamanda sanayinin de başkenti olması için peygamberler şehri olan ilimizde inanç turizmi geliştirmek için bizde bitmeye yüz tutan tarım ve hayvancılığı yeniden canlandırmak için mevcut iktidarın ithalat politikalarına son vermek kendi ürettiğinden beslenen bir ülke olmak için zayıflayan ihracatımızı canlandırmak için seçildikten sonra, Ankara’da değil sürekli Şanlıurfa’da insanlarımız ile iç içe onların sorunlarını çözmek adına yerelde çaba harcamak için seçildikten sonra Ankara’da değil, Şanlıurfa’da halkla iç içe olacağız. İlkeli dürüst şeffaf açık tarafsız herkesi kucaklayan temiz bir siyaset için mevcut iktidar ile birlikte ülkemizde biten toplumsal barışı adaleti demokrasiye inşa etmek için kavgadan beslenmeyen çözümü baz alan çözümün dilini Sürekli klan renk değil anlayış farkı gözetmeyen bir siyaset için Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili aday adayım.”dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Atanan 3 bakan yemin etti

Atanan 3 bakan yemin etti

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık