Ana Sayfa Yerel Küçük çocuğu yerden yere vurmuştu! Ailenin avukatından açıklama geldi

Küçük çocuğu yerden yere vurmuştu! Ailenin avukatından açıklama geldi

RHA AJANS/RHA) – Şanlıurfa’nın Haleplibahçe Mahallesi’nde önceki gün yaşanan olayda bir M.A isimli şahıs çocuğu dükkandan su içtiği gerekçesiyle darp etmiş ve yerden yere vurmuştu. Avukat Nebahat Yıldırım, küçük çocuğun dilenci olarak lanse edilmesinin çocuk üstünde bir travmaya neden olabileceğini ifade etti.

Giriş Tarihi: 17 Kasım 2020 Salı 13:12
Küçük çocuğu yerden yere vurmuştu! Ailenin avukatından açıklama geldi

 Şanlıurfa’nın Haleplibahçe Mahallesi’nde önceki gün yaşanan olayda bir M.A isimli şahıs çocuğu dükkandan su içtiği gerekçesiyle darp etmiş ve yerden yere vurmuştu. Görüntülerin sosyal medyada yayılmasından sonra M.A isimli şahıs tutuklanmıştı. Yaşanan olay sosyal medyadan da tepkilere neden olurken, şiddete uğrayan çocuğun ailesinin avukatından ilk açıklama geldi. Aile avukatı Nebahat Yıldırım, küçük çocuğun dilenci olarak lanse edilmesinin çocuk üstünde bir travmaya neden olabileceğini ifade etti.

“YAPILAN ASILSIZ HABERLER EN AZ ŞÜPHELİ ŞAHSIN MAĞDUR ÜZERİNDE BIRAKTIĞI ACI KADAR ETKİ BIRAKACAKTIR”

Konuyla ilgili açıklama yapan Avukat Nebahat Yıldırım şu açıklamayı yaptı: “Kamuoyunun yakından takip ettiği müvekkil mağdurun Şanlıurfa Haleplibahçe’de canavarca hisle darp edildiği olaya ilişkin ailesinin isteği üzerine siz değerli basın mensuplarına konunun iç yüzüne ilişkin ve yanlış bilinen hususlarda açıklama yapmak zorunluluğu doğmuştur. 14/11/2020 tarihinde müvekkil mağdur ve kardeşi evlerine yakın bir alanda oyun oynadıkları esnada mağdur, şüpheli şahsın saldırısına uğramıştır. Olayın gerçekleşmesinin ardından mağdur çocuğun ailesi tarafından karakola başvuru yapılmış ve şüpheli şahıs hakkında şikâyette bulunulmuştur. Gerek avukatı olarak biz, gerek şahsın yakalanması için yoğun bir çaba sarfeden kolluk kuvvetleri ve Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığının girişimleri sonucu şüpheli şahıs dün öğlen saatlerinde tutuklanmıştır. Şahsın tutuklu yargılanması aile için ve bizler için sevindirici bir gelişmedir. Öncelikli olarak bu olayın mesleki duruşumuzdan ziyade insani olarak vicdanımızı derinden yaraladığının bilinmesini isteriz. Her ne kadar olaya ilişkin kamera kayıtları, olayın gerçek yüzünü ortaya çıkarmasına yardımcı olmuş ise de, mağdur çocuğun ileride bu olayı hatırlamasına ve unutmamasına sebep olacağından ötürü mağdurda ne tür bir psikolojik etki bırakacağı konusunda bizlerin ve ailenin tereddütleri vardır. Yine sosyal medyada asılsız bir şekilde mağdurun esnaftan ve yoldan geçen insanlardan para dilenen bir çocuk olarak lanse edilmesi mağdurun ailesini derinden üzmüştür. Mağdur kesinlikle dilenen veya esnafı rahatsız eden biri değildir. Bu yöndeki haberler asılsız olup, bu haberlere ilişkin gerekli yasal başvurular yapılacaktır. Mağdur henüz 9 yaşında olup, bir çocuk üzerinde ne tür bir psikolojik travma bırakacağı düşünülmeden yapılan asılsız haberler en az şüpheli şahsın mağdur üzerinde bıraktığı acı kadar etki bırakacaktır. Mağdurun annesi olayın gerçekleştiği ilk andan itibaren son derece hassas bir çizgide çocuğunun hakkının savunulması için üzerine düşeni yapmıştır. Ailenin ve mağdurun daha fazla yıpranmaması adına ve soruşturmanın selameti için sosyal medyada yer alan son derece üzücü görüntülerin erişiminin engellenmesi için nöbetçi mahkemeye dilekçemiz ile başvuru yapmış bulunmaktayız. Bu hassas meselelerde mağdurun yanında yer alan siz değerli basın mensubu arkadaşlara ayrıca teşekkür ederiz.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükşehir'den 'suya zam' açıklaması

Büyükşehir'den 'suya zam' açıklaması

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık