Ana Sayfa Siyaset Kubatlı Aşiretinden BDP’ye Yoğun Katılım

Kubatlı Aşiretinden BDP’ye Yoğun Katılım

Şeyhanlı Aşiretine Bağlı Kubatlı Kabilesine bağlı aileleri BDP’ye katıldı.

Giriş Tarihi: 8 Mart 2014 Cumartesi 03:18
Kubatlı Aşiretinden BDP’ye Yoğun Katılım

Yeşildirek Kavşağında toplanan aileler 24 Metre’de bulunan BDP Haliliye Seçim Bürosuna yürüdüler. 24 Metre’de bulunan Seçim bürosunda BDP heyeti ile buluşan Kubatlı ailesi BDP’ye resmi olarak katıldıklarını ilan ettiler.

Şeyhanlı Aşiretine Bağlı Kubatlı Kabilesinin; Güvenli, Kanatlı, Kubatlı, Gögerli, Kuzuklu, Büyükdağyanaı, Küçükdağyanı, Sefalı, Koçköprü, Kayalı, Tahtok, Çiçekli, Köylerinde Ve Şehir Merkezinde İkamet Eden KUBATLAR , bölge komisyon başkanları Abdülkadir Kubat, Fazıl Kubat, Mehmet Kubat ve Muhtar Mehmet Kubat ile Eyyübiye BDP Meclis üyesi adayı Mehmet Ali Kaya BDP’ye resmi olarak katıldı.

24 Metre’de bulunan BDP Haliliye Seçim Bürosunda gerçekleşen katılım törenine BDP Urfa Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Osman Baydemir, Eş Başkan Adayı Leyla Akça, BDP Urfa Milletvekili İbrahim Binici, BDP Haliliye Eş Başkan Adayları Av. Bekir Benek ve Sema Aişeoğlu, BDP İl Başkanı Celalettin Erkmen’in, BDP Haliliye ilçe Başkanı Hidayet Enmek, Şeyhanlı Aşiretinin ileri gelenlerinden Mehmet Emin Şeyhanlıoğlu katıldı.

Törende konuşan BDP İl Başkanı Celalettin Erkmen, “Evinize hoş geldiniz, ulusal birlik ve beraberliğimizin sağlanması açısından ailelerin katılımın önemli buluyoruz” derken, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Baydemir, “İnşallah bütün darlıkların sıkıntıların sonu ferahlık ve aydınlıktır. Her karanlığın her gecenin inşallah bir sabahı ve güneş doğuşu vardır. 70 yıldır Mezopotamya’nın ve Ruha’nın içerisinde bulunduğu karanlık 31 Mart sabaha aydınlığa çıkıyor” dedi. “Şeyhanlı ve Kubat ailesine ve diğer tüm ailelere bu kapı sadece seçim kapısı değildir. Barışa giden herkesin kendi diliyle kendi kimliğiyle aydınlık yarınları oluşturabileceği kardeşlik kapısıdır. Bu kapı sizin kapınızdır” diye konuşan Baydemir, “İnşallah Urfa bütün Ortadoğu coğrafyasına örnek bir kent olur. Ruha’nın kapılarını bütün dünyaya açacağız. Ruha bir kez daha medeniyetin ilgi odağı olacak. Bir kez daha Ruha’ya insanlık köklerini aramak için gelecek” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan adayları ve Şeyhanlı aşiretinin ileri gelenlerinden Mehmet Emin Şeyhanlıoğlu, Kubatlara BDP rozeti taktı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Babacan: ‘Esnaf can derdinde, Saray vergi peşinde’

Babacan: ‘Esnaf can derdinde, Saray vergi peşinde’

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık