Ana Sayfa Yerel Kış ayları tamircilere bayram gibi..

Kış ayları tamircilere bayram gibi..

Şanlıurfa'da hava sıcaklıklarının iyice düşmesiyle birlikte vatandaşların yanı sıra motorlu araçların da soğuktan etkilenmesi Evren sanayi esnafının işine yaradı. Dondurucu havadan etkilenen yalnız canlı varlıklar değil, motorlu taşıtlarda olumsuz yönde etkilendi.

Giriş Tarihi: 19 Aralık 2013 Perşembe 21:20
Kış ayları tamircilere bayram gibi..

Son yılların en kötü kış aylarını geçiren Şanlıurfa’da ve ilçelerinde hava sıcaklığının sıfırın altında hissedilmesi Urfalı vatandaşların dışında otomobilleri de etkiledi. Bu durum ise oto tamircilerinin yüzünü güldürdü. Kış mevsiminde daha çok işlerinin açıldığını ifade eden Evren sanayi esnafı, kış aylarının kendileri için bereket ayları olduğunu söylediler.

Aracınız bakımını ihmale bırakmayın

Kış aylarında araçların dondurucu havadan koruyabilmek için günler öncesinden bakımı yaptırmak maddi yönden cebe çok faydalı olduğu belirtildi. Aksi takdirde istenmedik sonuçlara ve zarar ile karşılaşabilir.

Otomobile zamanında yapılmayan kış bakımlarının özellikle otomobilin motor kısmına ciddi zarar vereceğini ifade eden otomobil tamircisi Ali İzgün, "Kış bakımı kapsamında servisimize bakım amacıyla gelen otomobillerin motor aksamına sıfırın altındaki hava sıcaklığının zarar vermemesi için motora ve gerekli aksamlara katkı maddeleri kullandığımız gibi, araçların silecekleri dahil olmak üzere tüm kışlık bakımlarını yapıyoruz. Araçların kış şartlarında zarar görmemesi için tüm taşıt sahiplerinin başta otomobil olmak üzere, tüm motorlu araçlarının kış bakımlarını zamanında yaptırmaları gerekmektedir" dedi

 

 

haberler.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Sıra gecesi ekibi yeniden kuruldu

Sıra gecesi ekibi yeniden kuruldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık