Ana Sayfa Siyaset Kaymakam Kotan’dan 90 Trilyonluk veda

Kaymakam Kotan’dan 90 Trilyonluk veda

VİRANŞEHİR KAYMAKAMLIĞI KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ’NİN SON MECLİS OLAĞANÜSTÜ TOPLANTISI YAPILDI.

Giriş Tarihi: 12 Mart 2014 Çarşamba 11:02
Kaymakam Kotan’dan 90 Trilyonluk veda

Mardin yolu zerinde bulunan bir lokantada yapılan toplantıya Viranşehir AK Parti Milletvekili Sayın Mehmet Akyürek, Viranşehir Kaymakamımız Sayın Muhammed Lütfi Kotan, birlik encümenleri, kurum amirleri ve muhtarlar katıldı.

 

Toplantıda birer konuşma yapan birlik encümenleri, Milletvekilimiz Sayın Mehmet Akyürek’e Kaymakamımız Sayın Muhammed Lütfi Kotan’a ve muhtarlara teşekkür ederek herkesten helallik diledi. Viranşehir Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı Sayın Muhammed Lütfi Kotan, katılımlarından dolayı encümen ve muhtarlara teşekkür ederek konuşmasında şunları kaydetti: Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin son toplantısını yapıyoruz. Köylere Hizmet Götürme Birlikleri görevlerini belediyelere devrediyor. Bundan böyle birliklerin görevini belediyeler ifa edecek. 10 yıldır birlik başkanlığı yapıyorum. Birliklerin yapmış olduğu hizmetler takdir edilecek hizmetlerdir. Viranşehir’de iki buçuk yıldır hizmet veriyoruz. 90 trilyonluk ihaleler yaptık. Köylere Hizmet Götürme Birliği bu süre içinde çok büyük hizmetler yaptı. Eksiklikler, yarım kalmış çalışmalar elbette vardır, fakat yapılanlar ortada ve bunları takdirinize bırakıyoruz. Yapılan bu hizmetlerde değerli vekilimiz, encümenlerimiz ve sizlerin büyük katkıları oldu” dedi. Konuşmasının devamın da yapılan yatırımlara değinen Kaymakamımız Sayın Muhammed Lütfi Kotan, birlik eliyle ilçede mobese sistemi kurduk, Pesor Gölet’inin düzenlemesini yaptık, gölet ihalesi 1 milyon TL’ye mal oldu, dedi. 350 km asfalt yol yaptıklarını söyleyen Kaymakamımız Sayın Muhammed Lütfi Kotan, Kalkınma Bakanı Sayın Cevdet Yılmaz’ın ilçeyi ziyaretinde 350 km yol yaptığımızı beyan ettiğimizde, Sayın Bakanın: “Memleketim Bingöl ve ilçelerinde bu kadar yol yapımı olmamıştır” dediğini kaydetti. 2 yıldır yol şantiyesinin köylerde durmadan hizmet verdiğini söyleyen Kaymakamımız Sayın Muhammed Lütfi Kotan, bu çalışmaların objektif ve şeffaf bir şekilde yapıldığını kaydetti.

 

Viranşehir Eğitimi Türkiye Standartlarına Ulaşacak

 

Eğitime çok büyük yatırımlar yaptıklarını ifade eden Kaymakamımız Sayın Muhammed Lütfi Kotan, 550 derslik inşaatının devam ettiğini, Viranşehir’e kurulacak kampus ile Viranşehir’in eğitimde Türkiye standartlarını yakalayacağını söyledi. Biz bu gelişmelere şahit olamayacağız belki ama sizin evlatlarınız bu olanaklardan istifade edecekler diyen Kaymakamımız Sayın Muhammed Lütfi Kotan eğitimi her zaman öncelediklerini söyledi

 

Viranşehir Hükümet Konağını Viranşehirli Mühendisler çizdi

 

Kaymakamımız Sayın Muhammed Lütfi Kotan sözlerine devamla: “Çok yatırımlar yaptık, bunları burada sayacak değilim. En son Viranşehir Hükümet Konağı İhalesini yaptık. Hazır projeler vardır. Biz Viranşehir’in tarihi dokusuna uyan ve Türkiye’de başka bir benzeri olmayan bir proje yapmak istedik. Bundan dolayı hükümet konağının ihalesi gecikti. Viranşehir Hükümet Konağı’nın projesini Viranşehirli mühendislere çizdirdik. Yöreye has siyah taş işçiliği ile yapılacak konağın bir benzeri olmayacak “dedi.

 

Milletvekili Sayın Mehmet Akyürek’in kısa bir konuşmasından sonra birlik encümenlerine plaket verildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Milletvekili Aydınlık ve İl Başkanı Cidir Esnafın Sorununa Ortak Oldu

Milletvekili Aydınlık ve İl Başkanı Cidir Esnafın Sorununa Ortak Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık