Ana Sayfa Yerel Karahan'dan Regaib kandili Mesajı

Karahan'dan Regaib kandili Mesajı

Avukat Ferman Karahan Regaib kandili dolaysıyla bir mesaj yayınladı.

Giriş Tarihi: 17 Şubat 2021 Çarşamba 19:44
Karahan'dan Regaib kandili Mesajı

Karahan mesajında "Regaip gecesi üç ayların başlangıcının habercisidir. Rabbimizin bize bahşettiği bağışlanma fırsatlarının olduğu aylarıdır. Allah'a takva ve ihsan şuuru ile yakınlaşan her müminin mesafeler kat edebileceği günler ve gecelerle dolu aylardır.

Bu geceler duaların top yekün Allah'a arz edildiği, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekiştiği, gecelerdir. Tüm İslam dünyasının tek yürek rabbine elini açıp istediği mübarek gecelerde duaların kabul edileceğinden şüphemiz asla yoktur.

Bu vesile ile İslam aleminin Regaip Kandilini en kalbi duygularımla kutlar, üç ayların manevi ikliminin ülkemize huzur, güven ve bereket getirmesini temenni ederim."

 

 

Üç ayların ve kandil geceleri, milletler arası birlik ve beraberliğini sağlıyor ve pekiştiriyor. Manevi duyguların yoğunluk kazandığı, şefkat, merhamet, yardımlaşma ve dayanışma hislerinin doruk noktaya ulaştığı, hayır ve iyiliklerin arttığı bir zaman dilimi olan üç ayların başlangıcı olan bir Regaip Kandiline ulaştık. Üç aylar ve kandil geceleri, milletimizin birlik ve beraberliğinin pekiştiği, aynı duygu etrafında çarpan kalplerin, aynı hissiyatı paylaşan gönüllerin bir araya gelerek dargınlık ve kırgınlıkların giderildiği önemli günlerdir. Bu gün ve gecelerin en iyi şekilde değerlendirilerek, her zaman ihtiyacımızın olduğu, sevginin tüm insanlar arasında yayılması dileğiyle, milletimizin ve Şanlıurfa’lı hemşerilerimin Regaip Kandilini en içten duygularımla tebrik ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum’ dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Beyazgül,Esnaf ve Vatandaşlarla Bir Araya Gelmeye Devam Ediyor

Beyazgül,Esnaf ve Vatandaşlarla Bir Araya Gelmeye Devam Ediyor

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık