Ana Sayfa Siyaset Kabine değişikliği ne zaman?

Kabine değişikliği ne zaman?

AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, kabine değişikliğinin önümüzdeki hafta yapılabileceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 21 Aralık 2013 Cumartesi 01:59
Kabine değişikliği ne zaman?

 

AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, kabine değişikliğinin önümüzdeki hafta yapılabileceğini söyledi. Rüşvet soruşturmasının devlet içindeki çete tarafından yapıldığını iddia eden Çelik, yapılanların tamamını cemaate yüklemenin yanlış olacağını söyledi.

Mecliste gazetecilerle sohbet eden Hüseyin Çelik, Başbakan'ın gelecek haftaya kadarki programının yoğun olduğuna dikkat çekti.Çelik, haftasonu kabine değişikliği olmayacağı kanaatinde olduğunu söyledi. Çelik, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne atanan Aksaray Valisi Selami Altınok'un üçlü kararname ile atanıp atanmadığınıa ilişkin ısrarlı sorulara, telefonla bilgi alarak yanıt verdi. Çelik, "İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, vekaleten atanmıştır. Aksaray Valisi sıfatıyla orada bulunuyor. Asaleten atama işlemleri sürüyor" dedi. Çelik, yolsuzluklala ilgili olarak da, "AK Parti'nin bunların üzerini örtmesi gibi bi durum olmaz. Bu parti, milletimizin gözyaşı ve duaları ile kurulmuştur. Bizim, yolsuzluklara göz yummamız söz konusu olamaz" dedi. "DEVLET GÜCÜNÜ KULLANAN ÇETE" Çelik, operasyonu devletin içindeki çetenin yaptığını söylerken, cemaatin adının birileri tarafından kullanıldığını iddia etti. Çelik şöyle konuştu:

“Bu operasyonu, devlet gücünü kullanan bir grup yaptı. ‘Efendim arkasında Cemaat var’ filan deniyor. Cemaatin adını birileri kullanıyor ise bunu da cemaatin deşifre etmesi gerekir. Cemaat, iman, mümin karakterlidir. AKP’nin böyle insani bir oluşumla derdi olmaz. Bu olayla ilgili topyekun Cemaati itham etmek de doğru değil” dedi.

"SORUŞTURMA BELLİ EDER"

Hüseyin Çelik, “devlet içinde paralel bir yapı mı var?” sorusuna da “Görevden alınan beş şube müdürü hakkında açılan soruşturma sonunda bir yapı olup olmadığı ortaya çıkacak” diye konuştu. Çelik “Görevden almalar yargıya müdahale değil mi?” sorusuna da “Ergenekon, Balyoz davalarında da benzer uygulamalar oldu, ek savcılar görevlendirildi, bazı emniyet görevlileri görevden uzaklaştırıldı. Burada şunu iyi bilmemiz lazım. Bir operasyon yapılıyor, bu operasyon Emniyet Müdürü, Vali, Bakan, Başbakan’dan gizleniyor, bir yandan da internete servis yapılıyor. Bu durum kabul edilebilir değildir” karşılığını verdi.

MİT'İN HABERİ YOK MUYDU? Hüseyin Çelik, “(Ergenekon, Balyoz ve diğer davalarda da böyle oldu, polis üstlerine haber vermedi) deniyor. Hayır, böyle olmadı. O dönemdeki operasyonlar, an be an üst makamlara bildirilmişti. Bu olayda, böyle bir şey yok. Deprem etkisi yaratan ve ilk gün Türkiye’nin 25 milyar lira kaybına neden olan bir olayı neden haber vermezsiniz? Bunun sorulması gerekiyor” diye konuştu. Çelik, “Olayda MİT’in zafiyeti olduğu” iddialarını da “Eski MİT ile yeni MİT’i birbirine karıştırmayın. Eskiden MİT içe dönüktü, bugün dışa dönük çalışıyor” sözleriyle yanıtladı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP’li Tanal: Şanlıurfa’da acilen sahra hastanesi kurulmalıdır

CHP’li Tanal: Şanlıurfa’da acilen sahra hastanesi kurulmalıdır

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık