Ana Sayfa Yerel İl Sağlık Müdürü Erkuş açıkladı: Bütün hastanelerimiz pandemi hastanesidir

İl Sağlık Müdürü Erkuş açıkladı: Bütün hastanelerimiz pandemi hastanesidir

RHA AJANS/RHA-Özel Haber) – Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Dr.Emre Erkuş, “Bütün hastanelerimiz pandemidir. Sadece Ursu Hastanesi’ni pandemi hastanesi yapalım diye bir şey yok. Tüm hastanelerimiz zaten pandemi hastanesidir. Yoğun bakım ihtiyacımız olabilir diye oraya kiraladık” dedi.

Giriş Tarihi: 30 Aralık 2020 Çarşamba 13:37
İl Sağlık Müdürü Erkuş açıkladı: Bütün hastanelerimiz pandemi hastanesidir

Paşabağı'nda bulunan Özel Ursu Hastanesi binası yaklaşık 3 ay önce İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kiralanmış ve Covid -19 yoğun bakımı için kullanılacağı açıklanmıştı.

OLASI BİR DURUMA HAZIRLIK İÇİN KİRALANDI

Kamuoyunda çıkan yanlış algı sonucu, Ursu Hastanesi’nin Pandemi Hastanesi olacağı anlaşılmış ve Ursu Hastanesi’nin sadece Covid-19 vakalarına bakacağı sanılmıştı. Ancak Ursu Hastanesi’nin kış ayında oluşacak olası bir riske karşı kiralandığı ve şu anda da ek bina olarak kullanıldığı öğrenildi.

ŞU ANDA EK BİNA OLARAK KULLANILIYOR

Ruha Haber Ajansı’na açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Dr.Emre Erkuş, kentteki her hastanenin pandemi hastanesi şeklinde donatıldığını ve Ursu Hastanesi’nin de olası bir vaka artışı için kış ayı düşünülerek kiralandığını ancak şu anda da böyle bir durumun söz konusu olmadığı için ek bina olarak kullanıldığını ifade etti.

“TÜM HASTANELERİMİZ ZATEN PANDEMİ HASTANESİDİR”

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Dr.Emre Erkuş, tüm hastanelerin pandemi hastanesi şeklinde donatıldığını ifade ederek, “Bütün hastanelerimiz pandemidir. Sadece Ursu Hastanesi’ni pandemi yapalım diye bir şey yok. Tüm hastanelerimiz zaten pandemi hastanesidir. Yoğun bakım ihtiyacımız olabilir diye oraya kiraladık. Biliyorsunuz bürokratik işlemleri ve kiralanması 3-4 ay sürdü. Önceden kışa hazırlık olsun diye kiraladık. Olası bir kış ayında pik olursa diye kiraladık. Yine olası bir durum olursa elimizde olmuş olacak” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tarihi kalede temizlik ve bakım çalışmalarına başlandı

Tarihi kalede temizlik ve bakım çalışmalarına başlandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık