Ana Sayfa Yerel İl Sağlık Müdürü açıkladı: Şanlıurfa’ya 30 bin doz aşı geldi

İl Sağlık Müdürü açıkladı: Şanlıurfa’ya 30 bin doz aşı geldi

RHA AJANS/RHA-Özel Haber) – Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Dr.Emre Erkuş, “Şanlıurfa’ya 30 bin doz aşı geldi” dedi.

Giriş Tarihi: 14 Ocak 2021 Perşembe 16:43
İl Sağlık Müdürü açıkladı: Şanlıurfa’ya 30 bin doz aşı geldi

 

Ömer DODANLI/Ahmet CAN)

Türkiye’de ilk aşı uygulamaları başladı. Aşının ilk dozunu dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptı. Çin’den getirilen 3 milyon doz CoronaVac aşısının Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) Laboratuvarları’ndaki 14 gün süren analizlerinin sona ermesinin ardından dün akşam saatlerinde acil kullanım izni verilmişti. Bu kapsamda Şanlıurfa'ya CoronaVac aşısı, sabah saatlerinde sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlandı. MÜDÜR ERKUŞ’TA AŞI OLDU Bugün de Şanlıurfa’da CovonaVac aşısı İlk Sağlık Müdürlüğünde İl Müdürü Emre Erkuş’a yapıldı. Konuyla ilgili Ruha Haber Ajansı’na açıklamalarda bulunan Erkuş bugün itibariyle kentte ilk koronavirüs aşısının sağlıkçılara yapıldığını bildirdi.

“ŞANLIURFA’YA 30 BİN DOZ AŞI GELDİ”

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Dr.Emre Erkuş, Şanlıurfa’ya 30 bin doz aşının geldiğini ifade ederek, “Şanlıurfa’ya 30 bin doz aşı geldi. Tüm Türkiye’ye o şekilde dağıtıldı. Yani su anda bakanlık sisteme yavaş yavaş giriliyor. Çin’den Türkiye’ye 3 milyon doz aşı gelmişti, 10 milyon doz aşı daha gelecek. Toplumdaki risk grubuna göre yavaş yavaş yapılmaya başlanıyor. MRHS üzerinden randevu alınmak suretiyle aşılar randevu şeklinde yapılacak. Sağlık ocaklarında aşı odası olduğu için orada da yapılacak” dedi.

“URSU HASTANESİ’NİN TAMAMINI AŞI MERKEZİ OLACAK ŞEKİLDE AYARLADIK”

Müdür Erkuş, Ursu Hastanesi’nin aşı merkezi olarak ayarlandığını belirterek, “Ursu Hastanesi’nin iki katını aşı merkezi olacak şekilde ayarladık. Ursu Hastanesi’nin yanı sıra Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi, onun haricinde de ilçe hastaneleri, üniversite hastanesi ve özel hastanelerde de de yapılacak. Koronavirüs aşısında herhangi bir ücra söz konusu değil” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa 112 Acil 2020’de 5 Milyon 225 Bin 874 Çağrı Cevapladı

Şanlıurfa 112 Acil 2020’de 5 Milyon 225 Bin 874 Çağrı Cevapladı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık