Ana Sayfa Siyaset HDP Urfa’da Tempoyu Artırıyor

HDP Urfa’da Tempoyu Artırıyor

HDP Milletvekili adaylarının24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala çalışma temposunu sürekli arttırdığı Şanlıurfa’da coşku ve heyecan da yükselmeye devam ediyor.

Giriş Tarihi: 9 Haziran 2018 Cumartesi 02:47
HDP Urfa’da Tempoyu Artırıyor

HDP Vekil adayları bugünde seçmenleri yaşadıkları alanlarında ziyaret ederek sorunlarını dinledi, HDP’nin güleceğe yönelik projelerini anlatarak, görüş alış verişinde bulundu.

Bugün Urfa kent merkezinde çalışama yürüten adaylar İsmail Telli, Şerif Bendaş, Ayşe Sürücü, Yusuf Yetim kendilerine eşlik eden aday adayları ve HDP yöneticileriyle birlikte kent merkezi ve kırsal mahallelerde yurttaşlarla bir araya geldi. Telli ve Bendaş Haliliye ilçesinde Oto Galericiler sitesinde bulunan ve AK Parti’nin politikaları nedeniyle çok zor günler yaşayan esnafın sorunlarını dinleyerek, sorunların kalıcı çözümü için HDP’ye oy istediler.

Adaylardan Ayşe Sürücü ve Yusuf Yetim ise merkez ilçe Karaköprü’nın kırsal mahalleleri olan Xrebreş Cembel ve Kümbel başta olmak üzere birçok yerlerim yerini gezerek seçmenlerle birebir görüştüler.

Adaylar Nusrettin Maçin ve İsmail Kaplan Suruç ilçesinde coşkuyla karşılanırken, her iki aday esnaf, aile ve kurum ziyareleri gerçekleştirdi.

HDP ilçe yöneticileri ile birlikte Bozova’da çalışmalarına devam eden Vekil adayı Ömer Öcalan ise ilçeye bağlı kırsal mahallelerde seçmenlerini ziyaret etti. Renkli görüntülerin yaşandığı ziyaretlere ilişkin “Tüm ülke artık yüksek sesle AK Parti gitmeli diyor ve bunu sandıkta iradesini kullanarak mutlaka gerçekleştirecek” değerlendirmesini yapan Öcalan’nın çalışmaları akşam saatlerine kadar devam etti

HDP’nin Urfa’da ki çalışmalarına katılan, kayyum atatan Mardin Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Ahmet Türk, Urfa vekil adayları Nimetullah Erdoğmuş ve Bişar Tüysüz ile birlikte Suruç’a bağlı Aligöre’de çalışmalar yürüttü. Esnaf ziyaretlerinin ardından değişik kesimlerden aileleri ziyaret eden heyet çalışmalarına akşam saatlerine kadar sürdürdü.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz DP'li Uysal, Turgut Özal 'Gerçek bir devlet adamıydı'

DP'li Uysal, Turgut Özal 'Gerçek bir devlet adamıydı'

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık