Ana Sayfa Siyaset Güvenç; Taşeron İşçilerimizin Garantisi Biziz

Güvenç; Taşeron İşçilerimizin Garantisi Biziz

İnsan-Der’i (İnsan Eğitim ve Yardımlaşma Derneği) ziyaret eden Celalettin Güvenç, taşeron işçilerle ilgili düzenlemelerin yolda olduğunu hatırlatarak, “Alın terini çalmak birinin cebinden para çalmak gibidir. Taşeron işçi kardeşlerimizin garantisi biziz” dedi.

Giriş Tarihi: 16 Mart 2014 Pazar 12:09
Güvenç; Taşeron İşçilerimizin Garantisi Biziz

Burada toplanan dernek üyeleriyle sohbet eden Celalettin Güvenç, dernek üyelerinin taleplerini dinleyerek, Şanlıurfa için yapacakları çalışmaların tüm halkın taleplerinin karşılayacak projelerle olacağını ve bu inançla yola çıktıklarını ifade etti.

 

Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinin kutsal olduğunun altını çizerek, Başbakan Erdoğan’ın söylemi olan ve kendisinin de twitter adresinde ana ekran olarak paylaştığı “Türkiye’nin Yükselişini Allah’tan başka Hiçbir Güç Engelleyemez” mesajına vurgu yaparak, bu inançla yollarına devam edeceklerini aktardı.

 

“Millet hak ettiği yere gelecek” diyen Celalettin Güvenç, Türkiye’nin büyük bir imparatorluğun devamı olduğunu dile getirerek, bu yolda AK Parti hizmet kervanına katılmaktan duyduğu memnuniyetini ifade etti.

 

“Taşeron İşçilerimizin Garantisi Biziz”

 

Bir dernek üyesinin taşeron işçilerin durumuyla ilgili gelişmeler sorusu üzerine Celalettin Güvenç, “Geçtiğimiz hafta Bakanımız Faruk Çelik çok somut bir müjde verdi. Bakan Faruk Çelik dedi ki; ‘Başbakanımız taşeron işçilerin çalışma şartlarının kötü olduğunu tespit ettirerek, yasa taslağını onayladı’. Yani bakanlar kurulundan geçmiş bir taslak var. Eğer meclis gündemine başka konular girmeseydi torba yasalara; şu anda yasanız çıkmış olacaktı. Bu yasa da neler var; çalışma şartları düzenlenecek, sosyal haklar ve izin hakları verilecek, fazla mesai hakkı verilecek, kıdem tazminatı verilecek, sendikal haklar ve benzeri hakların hepsinin çıkarılacak yasada mevcut ve hazır durumda” dedi.

 

Taşeron işçilerin garantisinin kendisi olduğunu ifade eden Celalettin Güvenç, diğer önemli bir hususunda kimsenin emeğini çalmayacaklarını aktararak, “Alın terini çalmak birinin cebinden para çalmak gibidir. Bir farkı yok” dedi.

 

Gerçekleştirilen toplantının ardından İnsan-Der yönetimi tarafından Celalettin Güvenç’e çeşitli kitaplar hediye edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Atanan 3 bakan yemin etti

Atanan 3 bakan yemin etti

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık