Ana Sayfa Gündem GERGERLİ AŞİRETİ VE ATÇI AİLELERİ BARIŞTI..

GERGERLİ AŞİRETİ VE ATÇI AİLELERİ BARIŞTI..

Gergerli Aşireti ve Atçı ailesinin arasındaki husumet barışa noktalandı.

Giriş Tarihi: 19 Ocak 2021 Salı 16:09
GERGERLİ AŞİRETİ VE ATÇI AİLELERİ BARIŞTI..

Gergerli aşireti Ve Atçı aileleri arasında arazi anlaşmazlığından dolayı 04 06 2020 tarihinde olan kavgada 4 kişinin yaralanması neden olmuştu. İki aile arasında çıkan tartışma kısa sürede büyüdü. Kavgada   4 kişi yaralandı. Gergerli aşireti ve Atçı ailelerinin barışına Bucak aşiretinin önde gelen isimlerinden kanaat önderi ve iş adamı Ahmet Ersin Bucak’ın girişimiyle barışla noktalandı.

Hubbe Resturantta verilen barış yemeğiyle iki aile mensupları bir araya geldi.

Okunan dua ve Fatihalarla barış yemini pekiştirildi. Gergerli aşiretinin ve Atçı ailesinin barış yemeğine Şanlıurfa büyükşehir belediye başkanı Zeynel Abidin Beyazgül,Bucak aşiretinin öne gelen isimlerinden kanaat önderi Ahmet Ersin Bucak,Gergerli aşireti önde gelen isimlerinden İş adamı Fatih Gergerli,Merdesi aşireti ileri geleni kanaat önderi Fethi Karakuş,Şanlıurfa büyükşehir belediyesi Ak parti grup başkan vekili Faruk Bayuk,BELTUR Genel Müdür yardımıcısı Sami Özbek,İYİ Parti Şanlıurfa il başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı,Deva Partisi Haliliye ilçe başkanı Abdülhamid Karakeçili,Deva partisi İl başkan yardımcısı Zeynel Tavaş,Türkiye Kamu Sen Şanlıurfa şube başkanı Hikmet Karakuş,Ticaret sanayii odası meclis başkanı Ahmet Altun, İş adamlarından Hasan Gergerli,Beyazıt Bestami Şeyhanlıoğlu,İsmail Kubat,Adnan Çakmaklı,Hasan Gülel,Ömer Bucak,Abdurahman Yaşar,Talat Çakmaklı,Sinikan Aşireti genç kanaat önderi iş adamı Serdar Özçelik,Muhtarlar, Stk başkanları,Sendika temsilcileri Gergerli aşiretinin ve Atçı ailelerinin yakınları katıldı.

Bucak aşiretinin ileri gelenlerinden kanaat önderi iş adamı Ahmet Ersin Bucak ise barışın sağlanmasında emeği geçen Paşa Karakuş’a Adem Şiltak’a çok teşekkür ediyorum. Özellikle kanat önderleri ve aile büyüklerini bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum. Olaylar büyük boyutlara gelmeden önceden tedbirlerini alalım. Yaklaşık 8 ay önce Gergerli ve Atçı ailelerinden dört kardeşimiz yaralandı. Bu olayların bir daha yaşanmaması için hep beraber bu olayların önüne geçelim dedi.

İş adamı Hasan Gergerli ise “Müslümanlar arasında kin ve nefrete yer olmadığını, İslâm dininin her zaman barıştan yana olduğunu söyledi. Eski hadiseleri unutarak yeni bir barış ve kardeşlik kurmanın esas olduğu” dile getirildi ve “Müslüman iyilikte örnek alınır, kötülükte alınmaz. Bize düşen iyilik ve kadirşinaslık gösteren büyükleri örnek almaktır. Allah ve Resulü’nü memnun etmektir” Bu barışta başta emeği geçen Ahmet Ersin Bucak’a ve Adem Şiltak ve Paşa Karakuş’a çok teşekkür ediyorum dedi.

Eyyüp Gergerli ise bende barışa vesile olan başta Ahmet Ersin Bucak ve tüm dostlarımıza ve akrabalarımıza çok teşekkür ederim.Rabbim bir daha böyle hadiseler göstermesin dedi.İş adamı Mahmut Atçı ise bende bu barışa vesile olan değerli ağamız Ahmet Ersin Bucak,Adem Şiltak ve Paşa Karakuş’a çok teşekkür ederim.Barışamıza katılan emek veren herkese şükranlarımı sunarım dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Harran Üniversitesi İşçileri Meclis Gündemine taşındı

Harran Üniversitesi İşçileri Meclis Gündemine taşındı

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık