Ana Sayfa Siyaset Flaş! BDP'nin adayı belli oldu..

Flaş! BDP'nin adayı belli oldu..

Şanlıurfa'da yaklaşan yerel seçimler öncesi Büyükşehir Belediye Başkan adayı arayışlarını sürdüren Barış ve Demokrasi Partisi, Dr. Feridun Yazar üzerinde çalışmalar yaptığı öğrenildi.

Giriş Tarihi: 20 Aralık 2013 Cuma 13:20
Flaş! BDP'nin adayı belli oldu..

Bir süre önce Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için isimleri geçen Milletvekili Altan Tan ve Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir'in Urfa'ya sıcak bakmamaları, partinin başka adaylar üzerinde çalıştığı gözlemlendi.

Bir başka aday arayışı ise tutuklu vekil Ayhan oldu. KCK Davasından dolayı tutuklu bulunan BDP Urfa Milletvekili İbrahim Ayhan'ın geçtiğimiz günlerde avukatları tarafından tahliye istendi. Bir kaç gün süren tahliye istemleri olumsuz sonuçlanınca Barış ve Demokrasi Partisi Şanlıurfa adayını belirlemek için Dr. Feridun Yazar ile irtibat halinde olduğu öğrenildi.

Yazar BDP’ye çok yakın

Barış ve Demokrasi Partisi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı arayışlarını Dr. Feridun Yazar üzerinde hızlandırdı. Altan Tan, Osman Baydemir ve Tutuklu Vekil İbrahim Ayhan’dan gelen olumsuz haberler üzerine, Feridun Yazar Büyükşehir adayı olma ihtimallerini yükseltti. Yazar’ın bugünlerde Barış ve Demokrasi Partisinden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına açıklanması bekleniliyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Babacan: ‘Esnaf can derdinde, Saray vergi peşinde’

Babacan: ‘Esnaf can derdinde, Saray vergi peşinde’

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık