Ana Sayfa Siyaset Fırat manzarası eşliğinde toplantı yaptılar...

Fırat manzarası eşliğinde toplantı yaptılar...

Halfeti Kaymakamı Mehmet Keklik, ilçedeki mahalle, köy muhtarları ve sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek ilçede yaşayan Suriyeli sığınmacıların durumu hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Giriş Tarihi: 8 Şubat 2014 Cumartesi 16:05
Fırat manzarası eşliğinde toplantı yaptılar...

Halfeti Kaymakamlığı'ndan alınan bilgiye göre; Eski Halfeti'de yapılan toplantıda Halfeti Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Mustafa Engin, İlçe Emniyet Amiri Oray Yeniay ve İlçe Mal Müdürü Şahin Özgül de hazır bulundu.

 

 

Toplantının ana gündem maddesini ilçede yaşamakta olan Suriyeli sığınmacıların durumu oluşturdu. Suriyeli sığınmacıların daha iyi şartlar altında yaşamlarını sürdürebilmeleri adına nelerin yapılabilirliği konusunda fikir alış verişinde bulunuldu.

 

 

Tertip edilen toplantıda konuşma yapan Kaymakam Keklik şunları söyledi: ''Bizler burada çok hayırlı bir amaç için toplandık. Öncelikle katılımlarınızdan dolayı sizlere çok teşekkür ederim. İlçemize Suriye'de yaşanan savaştan ötürü gelen 82 aile bulunmakta. Nüfus olarak ise tam 284 kişiler. Şuan bu kardeşlerimiz gerçekten de çok zor günler geçirmekte, onlara yardım elimizi uzatmalıyız. Hem maddi hem manevi olarak onlara destek olmalıyız. Siz muhtarlarımız ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile birlikte bu yolda onlara elimizi uzatarak birazda olsa bu kardeşlerimizin yüzünü güldürmeliyiz ve Ülkelerinden ayrı olmanın mutsuzluğunu bir nebzede olsa hafifletmeliyiz, bu konuda tam destek sağlayacak olan İlçe KızılayBaşkanımız Mahmut Karaman gerekli olan ihtiyaçlar ve gereksinimler noktasında öncü olarak tespitlerini bizlere sunacaktır. Şuanda burada bulunmanız zaten bu konu için duyarlı olduğunuzu gösteriyor, bundan sonraki süre zarfında bu duyarlılığımızı icraat olarak gerçekleştirelim. Hepinize katılımlarınızdan dolayı tekrar teşekkür ederim."


haberler.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tanal Sordu... Şentop Cevapladı: 'Fransız Ama Yerli ! '

Tanal Sordu... Şentop Cevapladı: 'Fransız Ama Yerli ! '

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık