Ana Sayfa Eğitim Fikre yönelerek geleceğe yürüyen gençliği önemsiyoruz

Fikre yönelerek geleceğe yürüyen gençliği önemsiyoruz

Eğitim Bir Sen Şanlıurfa Şubesi olarak “Bir Bilenle Bilge Nesil” projesi kapsamında 11 lisemizde dağıtılan 1000 kitap sonrası düzenlenen kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilerimizin ödül töreni Şanlıurfa Şair Nabi kültür merkezinde yapıldı.

Giriş Tarihi: 13 Mayıs 2018 Pazar 00:20
Fikre yönelerek geleceğe yürüyen gençliği önemsiyoruz

Programa Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum, Eğitim Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun, Ak Parti il Başkanı Başkan Vekili Müslüm Tüysüz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Emin Özçınar, ŞUSKİ İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Mahmut Atçı, Türkiye Yazarlar Birliği Şanlıurfa Şube Başkanı ve Eğitimci Mehmet Sarmış, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet İlhami Günbeği, Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Ahmet Kaytan, Belediye İŞ Sendikası Başkanı Adem Şıltak çok sayıda sendika üyesi ve basın mensupları katıldı.
Bir kez daha gençlerimizi kitapla buluşturmaktan daha umut verici yolun olmadığını ve Gençlere karşı sorumluluklarının gereğini yerine getirmek için çaba harcadıklarını belirten Coşkun, şunları söyledi: Memur-Sen Kurucu Genel Başkanı Mehmet Akif İnan’ın eşleri Sevin hanımefendinin vefat ettiğini belirterek Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı dileyerek sözlerine başladı. “Bir Bilenle Bilge Nesil projesi, ülkemizin geleceği ve imarı, nesli inşa noktasında son derece kıymetli bir projedir. Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa şubesi olarak, On bir bine yaklaşan üyemizle gençliğe karşı sorumluyuz. Bu amaçla öğretmeni, öğrenciyi ve kitabı bir araya getiren bir projeyi tüm illerimizde olduğu gibi Şanlıurfa’da hayata geçirdik. Sonuçta bin öğrenci ile 11 lisemizde bire bir çalışma yaptık. Bu çalışmalar sonucunda 6 eserle dereceye giren okul ve öğrencilerimizle kapanış programını yaptık. Çok kıymetli bir eğitim faaliyetini gerçekleştirdikleri, gençleri kitapla buluşturdukları için, bu projede görev alan öğretmenlerimize, onları yüreklendiren okul yöneticilerimize, teşkilatımıza ve birbirinden kıymetli öğrencilerimize teşekkür ediyorum.”
Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şubesı’nin Şair Nabi Kültür Merkezi’nde düzenlediği “Bir Bilenle Bilge Nesil” projesinin ödül töreninde konuşan Atilla Olçum, sendika olarak, hedefleriyle söylemi, söylemiyle eylemi uyumlu bir çalışma tarzını benimsediklerini ifade ederek, ‘insanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır’ anlayışını içeren kültür ve medeniyetimizi referans alarak hak ve özgürlük mücadelesini sürdürdük ve sürdürmeye de devam edeceklerini söyledi.
Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum, “İlim, İrfan ve Hikmet Yolunda Şuurlu Gençlik” sloganıyla başlattıkları “Bir Bilenle Bilge Nesil” projesinin, bugünün ihyası, yarının inşası için önemli olduğunu belirterek, “Sendikacılık anlayışımızı eme ve ekmek mücadelesiyle sınırlı tutmuyor, toplumsal değerler boyutu ile de topyekûn bir hak ve adalet mücadelesi vermeyi; fikre yönelerek geleceğe yürüyen gençliği önemsiyoruz” dedi.
Projenin, yeni Akiflerin ortaya çıkmasına vesile olması temennisinde bulunan Olçum, programın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese, öğretmenlerimize ve kitapları okuyup kompozisyon yazan öğrencilerimize teşekkür, dereceye girenleri tebrik etti.
Açılış konuşmalarının ardından liseler arası kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeler takdim edildi. Program, hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Dünya Matematik Şampiyonları Şanlıurfa'dan çıktı

Dünya Matematik Şampiyonları Şanlıurfa'dan çıktı

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık