Ana Sayfa Yerel Fazla mı normalleştik? Urfa'da korkutan insan kalabalığı

Fazla mı normalleştik? Urfa'da korkutan insan kalabalığı

RHA AJANS/RHA) – Şanlıurfa’da bugün itibariyle normalleşme başladı. Normalleşme başladı başlamasına ancak sokaktaki kalabalık görenler, yeni pik endişesine kapıldı.

Giriş Tarihi: 2 Mart 2021 Salı 15:21
Fazla mı normalleştik? Urfa'da korkutan insan kalabalığı

Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde yeni normalleşme sürecine ilişkin kararlar Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 1 Mart tarihinde tüm detaylarıyla açıklandı. Normalleşmenin başladığı illerin belirlenmesinde; “ Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından tespit edilen kriterlere göre iller 4 ayrı risk grubuna (düşük, orta, yüksek, çok yüksek) ayrılarak salgınla mücadeledeki tedbir seviyeleri risk gruplarına göre belirlenecektir” açıklaması yapıldı.

ŞANLIURFA DÜŞÜK RİSK GRUBUNDAN YER ALIYOR

Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde yeni normalleşme sürecine ilişkin kararlar Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 1 Mart tarihinde tüm detaylarıyla açıklandı. İller risk grubuna göre sınıflandırıldı. Şanlıurfa’da düşük iller kategorisinde yer aldı.

URFALILAR SOKAĞA AKIN ETTİ

Sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesiyle birlikte vatandaşlar sokaklara akın etti. Balıklıgöl Platosu ve Haşimiye Meydanı’na çıkan vatandaşlar alışveriş ve yürüyüş yaptı.

SOSYAL MESAFE HİÇE SAYILDI

Özellikle kent merkezine akın eden Şanlıurfalıların büyük bölümünün sosyal mesafeye dikkat etmediği gözlendi.

MASKE TAKMAYANLARDA OLDU

Şanlıurfalılar, özellikle kent merkezine ve aşağı Çarşı diye adlandırılan mekanlara akın etti. Özellikle park ve dinlenme alanlarına konulan banklarda maskeler çıktı, sosyal mesafe kurallarına çok fazla dikkat edilmediği gözlendi.

PİK GELEBİLİR Mİ?

Özellikle uzmanlar rehavete kapılmaması ve kurallara uyulması gerektiği noktasında sıklıkla uyarılarda bulunuyor. Ancak Şanlıurfa’da sokağa çıkan vatandaşların sosyal mesafeye uymadığı ve bazılarının ise maske takmadığı akıllara, “pik gelebilir mi?” sorusunu getirdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz SON DAKİKA.. Hafta Sonu Kısıtlama 3 güne çıkarıldı

SON DAKİKA.. Hafta Sonu Kısıtlama 3 güne çıkarıldı

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık