Ana Sayfa Siyaset Faruk Çelik aday adayı … Ama bu sefer Urfa’dan değil

Faruk Çelik aday adayı … Ama bu sefer Urfa’dan değil

(Ruha Haber Ajansı – RHA) Gıda, Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı Faruk Çelik, AK Parti Bursa’dan milletvekilliği aday adaylığı başvurusu yaptı.

Giriş Tarihi: 3 Mayıs 2018 Perşembe 17:31
Faruk Çelik aday adayı … Ama bu sefer Urfa’dan değil

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Bursa’da da seçim hareketliliği tüm hızıyla sürüyor. Günlerdir yüzlerce kişinin aday adaylığı başvurusu yaptığı Bursa’da, bazı isimlerle ilgili meraklı bekleyiş söz konusuydu. Bunların başında, Bursa siyasetine damgasını vurmuş, ancak son iki dönemdir Şanlıurfa’dan milletvekili seçilen Gıda, Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı Faruk Çelik geliyor.

Bursa’dan aday adayı oldu

2015 seçimlerinde Bursa’dan aday olması beklenirken, yoğun talep sonrasında bir kez daha Şanlıurfa’dan aday olan Faruk Çelik’in, AK Parti Bursa Milletvekili olmak için Ankara’da aday adaylığı başvurusunda bulunduğu öğrenildi.

Çelik’in adaylığının arkasında parti kararı var

olay.com.tr’nin edindiği bilgiye göre Faruk Çelik’in aday adaylığının ardında AK Parti Genel Merkezi tarafından alınan bir karar var. Bu karara göre AK Parti geçmişte bakanlık yapmış tüm isimler ile parti genel başkan yardımcılarının aday adaylığına başvurmasını istiyor.

olay.com.tr

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Son bir haftada 9 intihar: CHP Meclis’i göreve çağırdı!

Son bir haftada 9 intihar: CHP Meclis’i göreve çağırdı!

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık