Ana Sayfa Siyaset FAKIBABA BİRECİK’TE ESNAF VE VATANDAŞLA BİR ARAYA GELDİ

FAKIBABA BİRECİK’TE ESNAF VE VATANDAŞLA BİR ARAYA GELDİ

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba Birecik’te esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Muhtar ve STK’larla bir araya gelen Bakan Fakıbaba, “Mesele Fakıbaba meselesi değil. Mesele Türkiye meselesi” dedi.

Giriş Tarihi: 8 Haziran 2018 Cuma 02:58
FAKIBABA BİRECİK’TE ESNAF VE VATANDAŞLA BİR ARAYA GELDİ

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, İl Başkanı Bahattin Yıldız ile birlikte Birecik ilçesini ziyaret etti. Birecik’te esnaf ziyaretine çıkan Bakan Fakıbaba, esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti. Vatandaşların taleplerini dinleyen Bakan Fakıbaba hemşerilerinden 24 Haziran seçimlerinde destek istedi. Seçim bürosu önünde vatandaşlara hitap eden Bakan Fakıbaba, Türkiye üzerinde oynanan oyunları anlatırken, “Mesele Fakıbaba meselesi değil, mesele AK Parti meselesi de değil, mesele Türkiye’nin bekası ve geleceği meselesidir” dedi.

 

Bakan Fakıbaba daha sonra Mahalle muhtarları ve Sivil Toplum kuruluşu temsilcileri ile istişare toplantısı düzenledi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Bakan Fakıbaba yönetim anlayışlarının Türkiye’de her kesi kapsadığını söyledi. Bakan Fakıbaba “Biz sadece Bakan olarak,milletvekili olarak, belediye bakanı olarak, teşkilat olarak değil biz şuna talibiz; muhtar kardeşlerimizle, Sivil toplum örgütleri ile kanaat önderleri ile memur arkadaşlarımızla, engelli kardeşlerimizle ve halkımızla beraber yönetmeye talibiz. Bakın bizleri eleştiriyorlar ama emin olundemokrasi AK Parti ile başladı” dedi.

 

AK Parti’nin daha önce hiçbir hükümetin yanaşmadığı Kürt sorununa iyi niyetle yaklaştığını anlatan Bakan Fakıbaba, açıklamasının devamında ise şu ifadeleri kullandı “Ancak karşı tarafın bu iyi niyete karşılık tuzak kurduğunu ifade eden Bakan Fakıbaba “Ne demek istediğimi çok iyi biliyorsunuz ne dedik çözüm süreci dedik. Biz çözüm sürecinin sonuca ulaşmasını beklerken onlar ne yaptılar çukur siyaseti yaptılar ve onlarca gencimiz şehit oldu. Bu olaylardan kürt halkı zarar gördü. Dükkanını açamadı parasını kazanamadı, evine ekmeğini götüremedi. Onun için arkadaşlar biz Kürt, Türk, Arap et ile tırnak gibi olmuşuz kimin ne olduğu da bir olmuşuz. Benim yeğenim Türk eşi Kürt torunumun ne olduğuna siz karar verin. Bu kadar basit bir olay. Esasında 1960’lardan bu tarafa baktığımızda 80’ler, 90’lar, 17-25 Aralık olayları, Gezi olayları en son FETO olayı fotoğrafın büyüğüne baktığımızda birileri biz Türkiye’yi karıştıracağız diyor ve Türkiye kendi işiyle uğraşacak büyük bir ülke olmayacak diyor. Biz bunu inanın gördük, bu fotoğrafı gördük.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz DP'li Uysal, Turgut Özal 'Gerçek bir devlet adamıydı'

DP'li Uysal, Turgut Özal 'Gerçek bir devlet adamıydı'

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık