Ana Sayfa Yerel Fakıbaba: “30'un Üstünde Muhtar Evi Yaptık”

Fakıbaba: “30'un Üstünde Muhtar Evi Yaptık”

Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, mahalle gezileri kapsamında Batıkent (TOKİ) Mahallesi'nde incelemelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 20 Aralık 2013 Cuma 16:10
Fakıbaba: “30'un Üstünde Muhtar Evi Yaptık”

Bazı birim amirleri ve sorumlularıyla birlikte TOKİ semtine giden Başkan Fakıbaba, burada yürütülen hizmetleri yerinde görerek, mahalle sakinleriyle fikir alışverişinde bulundu. Başkan Fakıbaba'ya mahalle sakinleri hizmetlerden duydukları memnuniyeti ifade etti.

Şanlıurfa Belediyesi'nin 1'i Batıkent Mahallesi'nde (TOKİ) olmak üzere 30 civarında muhtar evi yaptıklarını ifade eden Fakıbaba, TOKİ'nin de birbirinden güzel çalışmalarla vatandaşın yüzünün güldüğünü söyledi.

Batıkent'in; parkları, yeşil alanları, yolları, semt pazarları ve semt sahalarının yanı sıra şelalesiyle Şanlıurfa'nın yaşanabilir bir mahallesi haline geldiğini söyleyen Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba,"Muhtarlarımız demokrasinin bir ayağıdır. Onları önemsiyoruz. Uygun olan mahallelerde 30 civarında muhtar evi yaptık. Yapmadığımız mahallelerde muhtarlarımızın yeri zaten varmış. Mahallelerimizi dolaşıyoruz. Geziyoruz halkla beraber oluyoruz. Halkın problemlerini soruyoruz. Bu da bizi çok mutlu ediyor. Yani TOKİ de kadın destek merkezi, çok amaçlı salon, semt pazarları, semt sahaları, parklar yani gerçekten yaşanabilir insan için gerekli olan nelerse onları yapmaya çalışıyoruz. Ama Allah'ın izniyle halkın vermiş olduğu oy bizim için namustur ve bunun hakkını görevimizin son saniyesine kadar ekip olarak yapıcağız. Çünkü Urfalılar her şeyin en iyisine layık"dedi.

Mahalle sakinlerinin dilek ve temennilerini dinleyen Başkan Fakıbaba, yaklaşık 1 saat süren gezi sırasında çocuklarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa İtfaiye teşkilatının Acı Günü

Urfa İtfaiye teşkilatının Acı Günü

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık