Ana Sayfa Sağlık Dokucu, Urfa'daki Değerlendirme Toplantısında

Dokucu, Urfa'daki Değerlendirme Toplantısında

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu, El Ruha otelinde Şanlıurfa ili ve ilçesindeki kurum yöneticileri ile değerlendirme toplantısına katıldı.

Giriş Tarihi: 20 Ocak 2014 Pazartesi 09:21
Dokucu, Urfa'daki Değerlendirme Toplantısında

Dokucu, toplantı öncesinde Şanlıurfa'daki Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğumevi Hastanesi, Balıklıgöl Devlet Hastanesi, Çocuk Hastalıkları Hastanesi, ve Diş Sağlığı Hastanesinde incelemelerde bulundu. Hastaneleri inceleyen Dokucu burada hastane yöneticilerinden bilgi aldı. Dokucu daha sonra kısa süre önce temeli atılan Eyyübiye Devlet Hastanesi'nin inşaat çalışmasına inceleyerek El Ruha Otelinde Türkiye Kamu Hastaneleri, 12'nci Genel Sekterlik Toplantısına katıldı.

 

Yapılan değerlendirme toplantısına, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu, Şanlıurfa Kamu hastaneleri Birliği genel sekreteri Dr. Turhan Sulhan, Hastane Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. İsmail Kartal, Finans Hizmetleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Fatin Rüştü Yıldız, İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Dr. Ercan Özgül, strateji geliştirme başkanı ve hastane yöneticileri katıldı.

 

Burada basın mensuplarına bir açıklama yapan Dokucu, ''Türkiye genelinde çene cerrahisi uzman sıkıntısı yaşandığını ve sorunun çözülmesi için Sağlık Bakanlığı'nın çalışma başlattığını söyledi.

 

 

Türkiye Kamu Hastaneleri, 12'nci Genel Sekterlik Toplantısı Şanlıurfa'da düzenlendi. Şanlıurfa merkez ve ilçe hastane yöneticilerinin katıldığı toplantıda konuşan Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu, Türkiye genelinde çene cerrahi uzmanı sıkıntısı yaşandığını söyledi. Uzman sıkıntısının giderilmesi için Sağlık Bakanlığı'nın üniversiteler ile birlikte çalışma başlattığını ifade eden Dokucu, "Çene cerrahı sıkıntısı sadece Şanlıurfa için bir sorun değil, Türkiye genelinde yaşanan bir sorundur. İstanbul'da bile bir kaç çene cerrahı bulunuyor. Geçtiğimiz zaman dilimi içerisinde çene cerrahlarının yetiştirilmesi ile alakalı olarak üniversitelerimiz bu konuda uzman bir kişinin yetişmesine müsaade etmemiş, bundan dolayı çok uzman yok. Az olan kişi kıymet kazanır. Var olan arkadaşlarımızı olabildiğince destekliyoruz. Türkiye'de çene cerrahının olmaması hadiseyi en fazla zorlaştıran faktördür. Üniversitelerimiz o anlamda kadrolarını açmak, çene cerrahlarının sayısını artırmakla mükelleftirler. Sağlık Bakanlığı bu yönde bir hazırlık içerisindedir" diye konuştu.

 

haberler.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Sağlık Bakanı Koca’dan Şanlıurfa’daki vakalar ile ilgili açıklama!

Sağlık Bakanı Koca’dan Şanlıurfa’daki vakalar ile ilgili açıklama!

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık