Ana Sayfa Gündem Dikkat !!! Yarın Son Gün

Dikkat !!! Yarın Son Gün

(Ruha Haber Ajansı/RHA)-24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27.dönem milletvekili seçimleri için vatandaşların seçim döneminde bulunacakları yerde oy kullanabilmeleri için adres değişikliğini 12 Mayıs’a kadar yapması gerekiyor.

Giriş Tarihi: 11 Mayıs 2018 Cuma 11:31
Dikkat !!! Yarın Son Gün

Özellikle yazın gurbetçisi oldukça fazla olan Gümüşhane’de adres değişikliği konusu gurbetçi vatandaşların oy kullanabilmesi için büyük önem arz ediyor.

Şanlıurfa dışında yaşayıp seçim zamanında Şanlıurfa’da olacak vatandaşlar bulundukları yerlerdeki Nüfus Müdürlüklerine müracaat ederek, Şanlıurfa’daki adresini gösterir elektrik, su, doğalgaz faturası gibi kendi adına bir belge ile müracaat ederek bu değişikliği sağlayabilir.

Yine Şanlıurfa’da yaşayıp da seçimde başka bir il veya ilçede olacak olan vatandaşlar da oyunu kullanacağı adresi gösterir bir fatura ile veya yanında kalacağı şahsın ismini ve adresini bağlı bulunduğu ilçe Nüfus Müdürlüğüne bildirerek adres beyanı verebilecek.

Seçmen Kütüğünde engellilik kaydı bulunmayan görme ve ortopedik engelli seçmenler “Engellilik Beyan Formu” nu doldurarak yerleşim yeri adresinin bağlı olduğu ilçe seçim kuruluna veya ilçe seçim kuruluna iletilmek üzere bağlı bulunduğu muhtarlığa veya doğrudan Seçmen Kütüğü Genel Müdürlüğüne bizzat veya bir yakını tarafından iletebilirler. Seçmen Kütüğüne engelli olarak kayıtlı seçmenler oylarını aileleri ile birlikte sandık alanlarının giriş katlarında kullanabilirler.

Hastalığı veya engeli sebebiyle yatağa bağımlı olan seçmenler seyyar sandıklarda oy kullanabilmek için, bir yakını tarafından www.ysk.gov.tr internet adresinde bulunan “Seyyar Sandık Kurulu Talep Formu” ile ilçe seçim kurulu başkanlığına veya ilçe seçim kurulu başkanlığına gönderilmek üzere muhtarlığa başvurabilirler. “Seyyar Sandık Kurulu Talep Formu” ile birlikte “engeli nedeniyle yatağa bağımlı olduğu” veya “hastalığı sebebiyle yatağa bağımlı olduğu” ibaresinin yer aldığı sağlık raporunun ibrazı gereklidir.Yarın Son Gün
24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27.dönem milletvekili seçimleri için vatandaşların seçim döneminde bulunacakları yerde oy kullanabilmeleri için adres değişikliğini 12 Mayıs’a kadar yapması gerekiyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ceylanpınar'da skandal: Başkanın olup bitenden haberi yok!

Ceylanpınar'da skandal: Başkanın olup bitenden haberi yok!

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık