Ana Sayfa Yerel Çetin İzol'dan Berat Kandili Mesajı

Çetin İzol'dan Berat Kandili Mesajı

İş adamı Çetin İzol,Berat kandili dolaysıyla bir mesaj yayınladı.

Giriş Tarihi: 26 Mart 2021 Cuma 13:04
Çetin İzol'dan Berat Kandili Mesajı

Ramazan’ı muştulayan Recep ve Şaban aylarının manevi ikliminde,  hayatımızda özel anları bize yaşatan mübarek kandil gecelerinden birini daha idrak ediyoruz. Her kandil bir rahmet, bereket, birlik, beraberlik, kuvvet, şükür, dua, mağfiret, sevgi seli ve insanların Allah’ın huzuruna bir adım daha yaklaşma vesilesidir.
Dünya hayatımızda nasıl bir takım işleri planlıyorsak, iktisadi, ticari faaliyetlerimizi nasıl düzenliyorsak, Berat Kandili de manevi hayatımızla ilgili muhasebe ve planlamaların yapıldığı gündür.Bu gece İlâhi rahmetin coştuğu gecedir. Berat Gecesi beşer mukadderatının programı çizilirken insanlara verilen eşsiz bir fırsattır.

Bize düşen, bugün bütün kötü alışkanlıklarımızdan vazgeçme kararı alıp, hayatımıza her yönden çeki-düzen vermek, insanları, hayvanları, bitkileri, tabiatı Yaratan’ın rızası için sevmeyi unutmamak, hatalarımız için af, güzelliklerimiz için kazanç dilemektir. Çünkü biz Yunus Emre’nin diliyle “Yaratılanı severiz Yaratan’dan ötürü” düşüncesiyle hareket eden bir medeniyetin temsilcileriyiz.

Manevi güzelliklerin dünyamızı donattığı bu güzel gecenin, tüm dünyadaki kötülüklerin sona ermesini sağlaması, barış, huzur, güven ortamının insanlığa hâkim olması, insanların kurtuluşuna vesile olması en önemli temennimizdir.

Bu mübarek gecenin hayırlara vesile olması dileğiyle, tüm İslam aleminin, ülkemizin ve hemşehrilerimizin Berat Kandilini kutluyorum  

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz SON DAKİKA.. Hafta Sonu Kısıtlama 3 güne çıkarıldı

SON DAKİKA.. Hafta Sonu Kısıtlama 3 güne çıkarıldı

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık