Ana Sayfa Yerel Büyükelçi Önen’den işbirliği ziyaretleri

Büyükelçi Önen’den işbirliği ziyaretleri

Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçimiz Abdülkadir Emin Önen, göreve başladığı andan itibarin düzenli olarak işbirliği ziyaretlerini sürdürüyor.

Giriş Tarihi: 23 Mayıs 2018 Çarşamba 14:55
Büyükelçi Önen’den işbirliği ziyaretleri

Büyükelçi Emin Önen, Çin Komünist Partisi Uluslararası Departmanı Bakan Yardımcısı Li Jun ve beraberindeki heyeti Büyükelçilik konutunda kabul ederek, Türkiye ve Çin ikili ilişkileri üzerine görüşmelerde bulundu.

Büyükelçi Önen, Marmara Vakfı Başkanı Akkan Suver’i de Büyükelçilikte kabul ederek Çin’deki temasları hakkında bilgi aldı.

Pekin’de (ISH China & CIHE) Çin Uluslararası Isıtma, Havalandırma ve İklimlendirme Fuarına katılan Türk şirketlerinin standlarını ziyaret eden ÇHC Pekin Büyükelçimiz Emin Önen, sektörünün önemli fuarları arasında gösterilen ISH China & CIHE fuarına bu yıl 11 Türk firmasının katıldığını görmenin mutluluğunu yaşadığını, bundan sonra iş adamlarımızın Çin ile ilişkilerini çok daha fazla arttırmalarını arzuladıklarını ve Büyükelçilik olarak kendilerine düşen görevi her zaman yerine getirmeye hazır olduklarını söyledi.

Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçimiz Abdülkadir Emin Önen, ÇHC’de kaza geçiren Türk vatandaşı öğrenciyi de ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.
Büyükelçi Önen, “Pekin’de öğrenci kardeşimiz Özgür geçtiğimiz günlerde bir trafik kazası geçirmişti. Geçmiş olsun ziyaretinde bulunduk. Doktoruyla görüştük, şimdi sağlık durumu iyi hamdolsun” diyerek yaralı öğrenciyle yakından ilgilendi.

Büyükelçi Emin Önen Çin Merkez Televizyonuna (CCTV) da Türkiye ile Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) ilişkileri üzerine bir röportaj verdi.
Röportajında; Türkiye’nin çok boyutlu dış politika anlayışının gereği olarak Asya-Pasifik bölgesine yönelik bir açılım gerçekleştirdiğini ifade eden Pekin Büyükelçimiz Emin Önen, Türkiye’nin ŞİÖ’ya Diyalog Ortağı olmasının ardından daha fazla aktif rol oynamaya hazır olduğunu belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Rakamlar açıklandı: İşte Urfa’daki sayı

Rakamlar açıklandı: İşte Urfa’daki sayı

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık