Ana Sayfa Yerel Bozova Merkez Camii Hayırsever Vatandaşların Yardımını Bekliyor

Bozova Merkez Camii Hayırsever Vatandaşların Yardımını Bekliyor

Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde Hükümet Konağı karşısında yapımına devam eden Bozova Merkez Yeni Camii’nde inşaat çalışmaları devam ederken, ibadethanenin tamamlanabilmesi için hayırsever vatandaşların yardımları bekleniyor.

Giriş Tarihi: 3 Mayıs 2021 Pazartesi 15:49
Bozova Merkez Camii Hayırsever Vatandaşların Yardımını Bekliyor

( RHA Ajans/RHA) - Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde Hükümet Konağı karşısında yapımına devam eden Bozova Merkez Yeni Camii’nde inşaat çalışmaları devam ederken, ibadethanenin tamamlanabilmesi için hayırsever vatandaşların yardımları bekleniyor.

Bozova ilçe müftülüğünden yapılan yazılı açıklamada;''2016 yılında daha önce İlçe Müftümüz olarak görev yapan Abdulcelil ALPKIRAY hocamızın gayretleri ve dönemin Kaymakamı Hidayet SARI nın destekleri ile ibadet alanının daha fazla cemaat tarafından kullanılabilmesi, içerisinde gençlere yönelik kitap cafe olarak faaliyet verebilecek bir alanın olması ve kadınlara rahat bir şekilde ibadetlerini yerine getirebilmelerine olanak sağlayacak şekilde Hükümet Konağı karşısında bulunan eski camii yıkılarak yerine Yeni Camii inşaatına başlanmıştır.

Gerek vatandaşlarımızın gerek hayırseverlerin destekleri ile hali hazırdaki durumuna getirilmiştir.  Ancak maddi imkanların elvermemesi nedeniyle camii inşaatı halen tamamlanamamıştır.

Bu nedenle Peygamber efendimizin“Hayra vesile olan Hayrı yapan gibidir”sözüyle özellikle Bozovalı hayırseverlerin, genelde de tüm hayırsever vatandaşlarımızın desteklerine ihtiyacımız vardır. Unutulmamalıdır ki Tevbe Süresi 18. Ayetin ifadesiyle Allah’ın mescitlerini, ancak Allah’a ve ahiret gününe inanan, namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren ve Allah’tan başkasından korkmayan kimseler imar eder.''ifadelerine yer verildi. Not:Yardım yapmak isteyen hayırseverlerin İlçe müftülüğü ile irtibata geçemleri gerekir.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Günün Korona Tablosu Açıklandı: Vaka Sayısı Hızla Düşüyor

Günün Korona Tablosu Açıklandı: Vaka Sayısı Hızla Düşüyor

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık