Ana Sayfa Yerel Bekir Yaşar'dan Ramazan Ayı Mesajı

Bekir Yaşar'dan Ramazan Ayı Mesajı

Ciğer vadisi işletme sahibi Bekir Yaşar, Ramazan ayı dolaysıyla bir mesaj yayınladı.

Giriş Tarihi: 12 Nisan 2021 Pazartesi 11:21
Bekir Yaşar'dan Ramazan Ayı Mesajı

Ramazan ayının toplumsal birlikteliği oluşturan değerlerin hatırlandığı, güzelliklerin ve paylaşmanın yoğun olarak yaşandığı mübarek bir zaman dilimi olduğunu belirterek, şunları ifade etti:

“Ramazan ayı Yüce Mevla’nın müminlere büyük bir ihsanıdır. Çünkü Ramazan, Kur’an, oruç ve sabır ayıdır. İyilik, güzellik, rahmet ve mağfiret ayıdır. Tövbelerin, duaların, hayır ve hasenatın kabul olduğu müstesna bir zaman dilimidir. Rahmet ve mağfiretin, feyz ve bereketin bol olduğu bir aydır. Bu ay, müminlerin, günahlardan ve cehennemden kurtulmalarına vesile olan değeri büyük yüce bir aydır. Bu vesileyle insanları sevgiye, barışa, kardeşliğe ve hoşgörüye yönlendiren bu günlerde, aydınlık yarınlara ulaşmak için umudumuzu, kararlılığımızı ve güvenimizi hiçbir zaman yitirmemeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennemden kurtuluş olan on bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’in tüm İslam alemine hayırlar getirmesini, Cenab-ı Hak’tan niyaz ederim.”

Ramazan ayının, zekatların ve sadakaların verildiği bir ay olduğunu hatırlatan Yaşar, “İnsanlar genelde bu ayda daha fazla hayır ve hasenat işlemeye, fakir ve fukarayı düşünmeye çalışırlar. Gün boyu oruç tutan insan, komşularını, akrabalarını, fakirleri ve yoksulları en çok böyle zamanlarda hatırlar. Ramazan ayı, en çok hayır ve yardımların yapıldığı aydır” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Günün Korona Tablosu Açıklandı: Vaka Sayısı Hızla Düşüyor

Günün Korona Tablosu Açıklandı: Vaka Sayısı Hızla Düşüyor

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık