Ana Sayfa Siyaset BDP’nin adayı Osman Baydemir

BDP’nin adayı Osman Baydemir

Barış ve Demokrasi Partisi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Osman Baydemir’i ikna etti.

Giriş Tarihi: 24 Aralık 2013 Salı 12:38
BDP’nin adayı Osman Baydemir

Böylece merakla beklenen BDP’nin Şanlıurfa adayı Osman Baydemir olacak.

Diyarbakır’da seçim yarışını Gültan Kışanak’a bırakacak olan Osman Baydemir Şanlıurfa’dan aday gösteriliyor. Diyarbakır’da 3 dönem Belediye Başkanlığı yapan Osman Baydemir’in, uzun süredir adı Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak anılıyordu. Ancak Baydemir, bir süre önce Twitter’de yaptığı açıklamada, kendisinin Mart 2014 seçimlerinde Şanlıurfa'dan aday olmasını isteyenlere teşekkür ederek, "Teveccüh gösterip Mart 2014 yerel seçimlerinde kadim şehrimiz Rıha'dan aday adayı olmamız beklentisini dile getirenlere teşekkür ederim. Parti tüzüğümüz gereği ve şahsi kanaatim belediye başkanlığı seçiminde 2 dönem ilkemiz mutlaka korunmalıdır. Halka ve hakka mahcup olmadan, arkadaşlarımızla birlikte taşıdığımız hizmet bayrağını yüksek oranla hareketimize devretmek onurdur. Herhangi bir başkanlık olmaması şartıyla halkımızın haklı davasına hizmet etmeye devam edeceğiz. Genel merkezimiz ve parti yetkili kurullarımızın da bilgileri dahilinde Mart 2014 seçimlerinde aday adaylığımız söz konusu değildir. Destek ve teveccühlerini her koşulda esirgemeyen halkımıza en içten şükranlarımı sunarım” demişti.

 

İkna oldu

BDP’nin üst yöneticileri, Osman Baydemir ile yaptığı toplantıda, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Baydemir’i ikna etmeyi başardı. Böylece BDP’nin Şanlıurfa adayı Baydemir olacak.

Resmi açıklama Perşembe günü

BDP, Şanlıurfa’nın da aralarında bulunduğu birçok ilin adayını Perşembe günü Diyarbakır’da yapacağı toplantıda açıklayacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tanal Sordu... Şentop Cevapladı: 'Fransız Ama Yerli ! '

Tanal Sordu... Şentop Cevapladı: 'Fransız Ama Yerli ! '

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık