Ana Sayfa Siyaset Baydemir: Herkes eşit hizmet alacak

Baydemir: Herkes eşit hizmet alacak

BDP Urfa Büyükşehir Belediyesi eş başkan adayı Osman Baydemir, Urfa’nın hızla kalkınacağını belirterek, herkesin, bütün kimliklerin eşit bir şekilde hizmet alacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 5 Mart 2014 Çarşamba 00:37
Baydemir: Herkes eşit hizmet alacak

Baydemir, belediyelerde çalışanlara da seslenen Baydemir, “BDP’nin hiçbir belediyesinde düşüncesinden ve inancından dolayı asla negatif ayrımcılığa tabi tutulmayacak” dedi.

 

BDP Urfa Büyükşehir Belediyesi eş başkan adayı Osman Baydemir, Haliliye eş başkan adayları Bekir Benek, Sema Aişeoğlu, Eyyübiye eş başkan adayları Şükrü Turgut, Hedibe Ötünç, siyasetçi Feridun Yazar, BDP Milletvekili Kemal Aktaş’la birlikte Haliliye Devteşti’de BDP’ye katılan aileler için miting düzenledi.

 

Havai fişek gösterilerinin de yapıldığı ve oldukça coşkulu geçen mitingde halka hitap eden Baydemir, adım adım özgürlüğe, hizmet ve kalkınmaya doğru yaklaşıldığını söyledi. 30 Mart seçimleri için geri sayımın başladığını ifade eden Baydemir, “İnşallah Halil’ür Rahman şehrine 31 Mart sabahı daha aydınlık bir güneş doğacaktır” dedi. Bu seçimlerin sadece Urfa’ya değil bütün coğrafyaya barış ve kardeşliğin kapılarını aralayacağını belirten Baydemir, “Emin olun ki Urfa’da, Haliliye’de yaşayan bütün etnik kimliklerimiz, bütün dillerimiz, inançlarımız, gençler, kadınlar, Seydalar, dedeler hepiniz ana kent belediyemizin, Haliliye Belediyemizin hizmetinden eşit ve adil bir şekilde istifade edeceksiniz” dedi. “Mezopotamya’nın kalbi Ruha’da atacak” diyen Baydemir, “Kalkınmaya doğru hızla bir yol alacağız. 80 yıl boyunca Urfa’dan alıkoydukları hizmetin kat be katını 5 yıl içerisinde Urfalılarla buluşturacağız. Urfamız en kısa zamanda kapılarını dünyaya açmak için Kültür Kongre merkezine kavuşacak. Urfamız yılda en az 12 fuarın yapılacağı Fuar Merkezi ile buluşacak. Urfamız trafik sorununu çözecek. Üniversite ve Hipodrum kent ile yakınlaşacak” diye konuştu. Baydemir, “Bir kez daha Arap, Türk, Kürt halkı kardeşlik halayına duracak. Geleceğimiz olan çocuklarımızın geleceğini garanti altına alacağımız sosyal politikalarla hizmet nasıl olur görülecek” şeklinde konuştu.

 

BDP belediyelerinde çalışanlar güvende olacak

 

Haliliye, Eyyübiye ve Karaköprü belediyeleri ile Büyükşehir Belediyesi’nde çalışanlara da seslenen Baydemir, “BDP’nin hiçbir belediyesinde düşüncesinden ve inancından dolayı asla negatif ayrımcılığa tabi tutulmayacak” dedi. Baydemir, “Sizler ayda 700 lira günde 10-11 saat çalışıyorsunuz ve çalıştırılıyorsunuz. Burada bu meydanda Rabbim şahittir ki kardeşlerimizle birlikte söz veriyoruz. Günde 8 saatten fazla tek bir dakika çalıştırılırsanız fazla mesai alacaksınız. Düşüncenizden ve inancınızdan dolayı tek bir arkadaşımızın işine son verilmeyecek. Herkes belediyemizin güvencesi altında olacaktır” diye konuştu.

 

Mersavi aşireti BDP’ye katıldı

 

Baydemir daha sonra Şehitlik Düğün Salonu’nda Mersavi aşiretinden Ziro, Kılıç, Altundağ, Kurt aileleri BDP’ye katılım törenine iştirak etti. Eyyübiye eş başkanları Şükrü Turgut, Hedibe Ötünç, Karaköprü eş başkanları Gülay Koca ve Serhat Erdem, Haliliye eş başkanları Bekir Benek, Sema Aişeoğlu, BDP Milletvekili Kemal Aktaş ve İbrahim Binici’nin de hazır bulunduğu katılım töreninde Baydemir, ailelere BDP rozeti taktı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Milletvekili Aydınlık ve İl Başkanı Cidir Esnafın Sorununa Ortak Oldu

Milletvekili Aydınlık ve İl Başkanı Cidir Esnafın Sorununa Ortak Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık