Ana Sayfa Yerel Başkan Aslan'dan Regaib Kandili Mesajı

Başkan Aslan'dan Regaib Kandili Mesajı

Şıraçılar ve Kuruyemişçiler odası başkanı Ahmet Aslan,“Tüm İslam âleminin Mübarek Regaip Kandilini en içten dileklerimle kutlar, Milletimize ve İslam âlemine hayırlar getirmesini dilerim” dedi.

Giriş Tarihi: 17 Şubat 2021 Çarşamba 20:49
Başkan Aslan'dan Regaib Kandili Mesajı

Aslan, “Bütün günler ve aylar, Allah’ın rızasını kazanmak amacıyla geçirilmelidir. Ancak üç aylar Recep, Şaban ve Ramazan ayları, manevi coşkunun daha yoğun şekilde yaşandığı aylardır. Dayanışma ve birlikteliklerimizin arttığı, bağlarımızın güçlendiği kutsal günlerimiz, aynı zamanda sevgi, saygı, hoşgörü ve paylaşımların da yoğun olarak yaşandığı günlerdir. Manevi yönden daha önemlidir. Recep ayının ilk cuma gecesi Regaip kandilidir. Yani bu gece Allah’ın rahmet ve bağışlamasının bol olduğu gecedir. Kılınacak namazlar, okunacak dualar ve tövbeler bu gece kabul olunur.

Bu ayların içinde bazı geceler vardır ki bu coşkunun heyecana ve manevi zevke dönüştüğü müstesna zaman dilimleridir. Regaip kandili de bu önemli gecelerden bir tanesidir. Âlemlerin Efendisi Hz. Muhammed (SAV) üç aylar ve Regaip Kandiline ulaştığında Cenabı Allah’a ellerini açmış;  ‘Allah’ım, Recep ve Şaban ayını bizim için mübarek kıl ve bizi Ramazan ayına kavuştur’ diye dua etmiştir. Peygamber Efendimizin bu duası hepimiz için örnek teşkil etmelidir ve yüce dinimizin bizden istediği, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesine, sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulmasına, insani ve ahlaki meziyetlerin yaygınlaşmasına, İslam ümmeti olarak çaba harcamalıyız. Üç aylar ve Regaip kandilini fırsat bilerek, dua edelim, ibadetle geçirelim. Bu hayırlı gecenin, hepimizin günahları için bir bağışlanma, gönüllerimiz için huzur, hastalarımız için şifa, dertlilerimiz için deva vesilesi olmasını temenni ederim.

Bu vesileyle tüm hemşerilerimizin ve İslam âleminin Regaip Kandilini ve üç aylarını tebrik ediyor, bütün İslam âleminin ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını Allah’tan niyaz ediyorum’’ dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kızılkoyun nekropolünde ‘Turizm Şehri Şanlıurfa’ konulu fotoğraf sergisi

Kızılkoyun nekropolünde ‘Turizm Şehri Şanlıurfa’ konulu fotoğraf sergisi

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık