Ana Sayfa Siyaset Başbakan'dan Sert Sözler!

Başbakan'dan Sert Sözler!

Pakistan'daki temaslarının ardından yurda dönen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Esenboğa Havaalanı'nda kendisini karşılayan coşkulu kalabalığa seslendi. Erdoğan, "Bedduaya lanet, duaya davet diyorum. Ya millet ya zillet. Zillete tabi olanlar kaybedecek" dedi.

Giriş Tarihi: 24 Aralık 2013 Salı 22:46
Başbakan'dan Sert Sözler!

Pakistan'dan dönen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, soğuk havada kendisini bekleyen coşkulu kalabalığa seslendi. Erdoğan, "Ya millet ya zillet! Yine millet kazanacak. Zillete tabi olanlar yine kaybedecek. Bedduaya lanet, duaya davet diyorum. Biz millete aşığız. Bize Bosna'nın Suriye'nin duaları yeter" dedi.

 

Başbakan Erdoğan'ın sözleri sık sık 'Dik dur eğilme, bu millet seninle', 'Türkiye seninle gurur duyuyor' sloganları ile kesildi.

 

Sözlerine "Allah sizlerden razı olsun" diyerek başlayan Başbakan Erdoğan, "Sizleri bu anlamlı buluşmadan en kalbi duygularla selamlıyorum. Bildiğiniz gibi Cumartesi günü Samsun'lu kardeşlerim bizi karşıladırlar. Oradan Ünye'ye geçtik. Onlarla kucaklaştık. Oradan Fatsa'ya geçtik. Ardından Ordu'ya geçtik. Aynen Ordu'da on binlerce kardeşimiz bizleri karşıladı. Ertesi gün Giresun'daydık Giresun'da muhteşem bir açılış törenini gerçekleştirdik. Orada da başka bir heyecan vardı. ve Trabzon'dan Pakistan'a hareket ettik" diye konuştu.

 

İşte Erdoğan'ın önemli mesajları:

 

YA MİLLET YA ZİLLET

 

-17 Aralık'ta hükümetimize yönelik operasyon yapıldı. Bunun perde arkası milli iradeye değil milletedir. Burada bir tercih var. Nedir o biliyor musunuz? Ya millet ya zillet! İnanıyorum ki yine millet ve millet diyenler kazanacak. Zillete tabi olanlar yine kaybedecek.

 


BEDDUAYA LANET DUAYA DAVET

 

-Bedduaya lanet, duaya davet diyorum. İnananlar birbirlerine dua ile emin olmuşlardır. Beddua ile değil. Bize Bosna'nın duaları yeter, Bize Şam'ın duaları yeter, bize Kahire'nin duaları yeter, bize Bağdat'ın duaları yeter, bize Myanmar'ın duaları yeter. Bize o 76 milyonun içindeki gözü yaşlı başı yaşmaklı ninelerin duaları yeter. (Erdoğan'ın bu sözlerine coşkulu kalabalık 'Allahuekber' diye bağırarak eşlik etti)

 

HALKIN VE HAKKIN TUZAĞINDAN GÜÇLÜ BİR TUZAK YOKTUR

 

 

-Biz bu yolda bugüne kadar hep millete efendi olmak için değil hizmetkar olmak için geldik. Açıkça ve net söylüyorum. Milletin hakkını yiyen varsa bunun hesabını biz sorarız. Bunun hesabını ana muhalefetin başkanı soramaz. Tuzak kuranlar bunu bilmiyorlar. Halkın ve hakkın tuzağından daha güçlü bir tuzak yoktur. Biz daha çok çalışmaya gayret edeceğiz.

 

SEN İLK ÖNCE O DÖNEMİN HESABINI VER

 

Konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu da eleştiren Başbakan Erdoğan, "Milletin, tüyü bitmemiş yetimin eğer hakkını milletin kasasından, kesesinden alan varsa bunun hesabını biz de sorarız, hukuk da sorar. Bunun hesabını anamuhalefetin genel müdürü soramaz. Önce o, genel müdürlük yaptığı dönemlerin hesabını versin" dedi.

 

 

haberler.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Babacan: ‘Esnaf can derdinde, Saray vergi peşinde’

Babacan: ‘Esnaf can derdinde, Saray vergi peşinde’

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık