Ana Sayfa Siyaset Bakanlar istifa mı etti?

Bakanlar istifa mı etti?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, 4 bakanın istifa etmediğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 19 Aralık 2013 Perşembe 23:27
Bakanlar istifa mı etti?

Habertürk TV'de Başkent Gündemi programına katılan AK Parti sözcüsü Hüseyin Çelik, 4 bakanın istifa ettiği iddialarını yalanladı.

Hüseyin Çelik'in açıklamalarından bazı satırbaşları:

- Takip 14 ay önce başlamış. Bir insanın suç işlediğini görüyorsunuz. 14 ay bekliyorsunuz.

- Bakanların istifa ettiği yönündeki haberler doğru değil.

- Türkiye'e İstanbul-Ankara'da ilk kez emniyet müdür ve valinin haberi olmadan operasyon yapılıyor.

- Bu denli büyük bir operasyonu İçişleri Bakanı, Başbakan televizyondan öğreniyor.

- Operasyonun yanlış tarafı, haberi olması gereken kişilerin, Başbakan'ın haberdar edilmemesi.

- Birileri önümüzdeki süreci etkilemek için çelme takma operasyonu yapıyorsa, Türkiye'ye yazık olur.

- Cemaat içinde birileri yanlış yapabilir. Bu yanlışları Cemaat adına yaptıklarını söyleyemem.

- Birileri Cemaat'in adını kullanarak yanlış birşey yapıyorsa, Cemaat'in ona sahip çıkmaması gerekiyor.

- Bu operasyonun bu şekilde yapılması, ülkeyi 25 katrilyon zarara uğratmıştır.

- Biz Cemaaat ile aynı ruh ve mana ikliminin insnlarıyız. Cemaat, AK Parti'nin potansiyel tabanıdır.

- Hocaefendi'nin yurtdışında açmış olduğu okullar, bizim gurur kaynağımızdır.

- CHP Cemaat'in yok olması için sürekli soru önergeleri verdi, bitirmek için diş gıcırdattı..

İşte Çelik'in açıklamaları

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Habertürk TV'de Başkent Gündemi programında Nilgün Balkaç ile Erdal Şen'in sorularını yanıtladı. Hüseyin Çelik, çocukları yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında gözaltına alınan bakanlar da dahil 4 bakanın istifa dilekçesi verdiği, Başbakan Erdoğan'ın da istifaları kabul ettiği yönündeki iddiaları kesin bir dille yalanladı.

Çelik, şunları söyledi:

 

"BAKANLAR İSTİFA ETMEDİ"

"Bakanlar istifa etti, istifaları da kabul edildi' iddiaları külliyen yalan. Başbakan zaten bir kabine revizyonu yapacaktı. Sayın bakanlar Sayın Başbakan'ın elini rahatlatmak için ne yapılması gerekiyorsa yapacaklarını zaten söylemişlerdir. Bu arkadaşlar yargılansa bile ki; şu an yargılanmıyorlar, biz bu insanları peşinen suçlu kabul edemeyiz.

Biz bakan toto oynamıyoruz. Buna karar verecek olan Başbakan'dır. Bir bakan arkadaşımız çıkıp da 'Ben Başbakan'ı, hükümeti rahatlatmak için illa da istifa etmek istiyorum' o başka. Ama biz bakan toto oynayamayız.

 

"BAŞBAKAN TELEVİZYONDAN ÖĞRENDİ"

Türkiye'de İstanbul ve Ankara'da ilk kez emniyet müdürü ve valinin haberi olmadan operasyon yapılıyor. Böylesine büyük çapta ekonomik boyutu olan bir operasyon yapılıyor ve ülkenin Başbakanı, ülkenin İçişleri Bakanı bunu televizyondan öğreniyor. Operasyonun yanlış tarafı, haberdar olması gereken kişilerin, Başbakan'ın haberdar edilmemesi.

 

"TOPYEKÜN CEMAATİ VE HOCA EFENDİ'Yİ SUÇLAMAK YANLIŞ"

AK Parti büyük bir camiadır. Bu büyük camia içerisinde yanlış yapan insanlar olabilir. Eğer gerçekten suçları kanıtlanmışsa hedef alabilirsiniz. Ama topyekün olarak onları itham etmek olmaz. Cemaat dediğiniz de bir inanç, ahlak ve eğitim hareketidir. Cemaat de çok büyük bir kitledir. Cemaat içinde de birileri yanlış yapabilir. Biz topyekün cemaati suçlayamayız. Cemaat içinde yanlış yapan varsa ona gerekli müeyyideyi uygulamak gerekir. Birileri cemaatin adını kullanarak bir şey yapıyorsa, cemaatin öncelikle ona sahip çıkmaması gerekiyor. Bazı adamlar ona buna şantaj yapıyor, haysiyet cellatlığı yapıyor, soruyorum cemaatin adamlarına 'bunun bizimle alakası yok' diyorlar. Peki diyorum 'bu arkadaşa niye itibar ediyorsunuz', 'efendim şöyle oldu, böyle oldu' diyorlar. Eğer yapılan hatalar cemaate ve Hoca Efendi'ye mal edilirse bu Allah'ın da beşarın da nazarında olmaz.

Bakıyorsun cemaatle hiç ilgisi olmayan bir adam sosyal medyada hükümete, Başbakan'a, Başbakan'ın eşine demediğini bırakmıyor. Aynı şekilde AK Parti ile ilgisi olmayan adamlar da bunu yapıyor.

 

"CEMAATE DE BÜYÜK HAKSIZLIK YAPILIYOR"

Gezi olayları masum bir çevre hareketiydi değil mi? Sonra hangi şekiller aldığını biliyorsunuz. Dershaneler meselesini de milimetrik bilen bir insanım. Ben ilgili kurullarda, MYK'da, Sayın Başbakan ile şahsi görüşmelerimde bildiğimi, düşündüğümü hiçbir kaygı duymadan söylemiş bir insanım. Sonra karar aldık, 2 yıl süre verdik. Bu kadar masum bir mesele nerelere gitti. Burada cemaate de büyük haksızlık yapılıyor. Cemaat de şaibe altında kalıyor. Biz cemaatle aynı ruh ve mana ikliminin insanlarıyız. Bu insanlar bizim potansiyel tabanımızdır. Herkes akıllı olacak, itibar cellatlığına alet olmayacak. Herkes şahsi meselesini AK Parti'li ise AK Parti'nin, cemaatten ise cemaatin meselesi haline getiriyor. "

 

star

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tanal Sordu... Şentop Cevapladı: 'Fransız Ama Yerli ! '

Tanal Sordu... Şentop Cevapladı: 'Fransız Ama Yerli ! '

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık