Ana Sayfa Siyaset BAKAN FAKIBABA HARRAN'DA TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDI

BAKAN FAKIBABA HARRAN'DA TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDI

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Harran ilçesinde Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Kırsal Kalkınma Projelerinin açılışı ve Harran İlçe Tarım Müdürlüğü Hizmet Binası’nın temel atma törenine katıldı.

Giriş Tarihi: 2 Haziran 2018 Cumartesi 20:52
BAKAN FAKIBABA HARRAN'DA TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDI

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı, 27. Dönem milletvekili adayı Ahmet Eşref Fakıbaba Harran ilçesinde gerçekleştirilen TKDK Kırsal Kalkınma Projelerinin açılışı ve Harran ilçe Tarım Müdürlüğü Hizmet Binası’nın temel atma törenine katıldı. Bakan Fakıbaba’nın yanı sıra açılışa AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan, TKDK Başkanı Hakan Kalender, AK Parti İl Başkan Vekili Bahattin Yıldız, 27. Dönem Milletvekili Adayları Ahmet Akay ve İbrahim Ayhan katıldı.

 

Açılış konuşmasında söz alan Bakan Fakıbaba, “Bugün Harran İlçe Tarım Müdürlüğünün temelini atacağız. Sadece 10 aylık dönemde inanın çok şeyle mücadele ettik ve başarılı olduğumu düşünüyorum. 10 ay içerisinde sadece Harran’a değil 8 ilçemize daha Tarım İlçe Müdürlüğü binalarını değiştiriyoruz. İlimize Türkiye’nin en mükemmel en modern bir İl Müdürlüğü binası kazandırıyoruz. Çok değerli hemşerilerim kalkınma ve büyüme kırsalda başlar çünkü üretim kırsalda oluyor ve gıdamız da kırsaldan geliyor. Benim köylü kardeşlerim olmasa üretim de olmayacak. Onun için onlara ne kadar teşekkür etsem azdır. Bu hibelerle kırsalda birçok kişinin hayatı değişiyor. Kadınlarımız iş kuruyor, istihdama katkı sağlıyorlar. Gençlerimiz kırsala dönmeye başlıyor. Bu tesisleri gezerken in sanımız desteklenince neler yapıyor kendi gözlerimle gördüm. Belediye Başkanlığı yaparken kadınları ve gençleri desteklerken onların ne büyük bir eser ortaya koyduğunu gözleri ile gören onları destekleyen bir kardeşinizim. Kırsala daha fazla yatırım yapabilmek için gece gündüz demeden çalışacağız. Bu kardeşiniz sizlerle gurur duyuyor. Allah’ın izni ile hep birlik beraberlik içerisinde 13 ilçemizle beraber. Özellikle ovanın yeri başka, ova denince farklı Cumhurbaşkanımızın yanında ovanın ayrı bir özelliği var. Onun için sizlerden oy istemek bu kardeşinizin bir hakkıdır diyorum. Bakın 13 Milletvekili ile Ankara’ya gittiğim zaman inanın ki üzülerek giderim. Ama 14 Milletvekilimiz ile birlikte İbrahim Ayhan kardeşimizi de aldığımız zaman ne kadar güzel olur” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Atanan 3 bakan yemin etti

Atanan 3 bakan yemin etti

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık