Ana Sayfa Siyaset Bakan Fakıbaba: Güçlü Cumhurbaşkanı İçin Oylar AK Parti’ye

Bakan Fakıbaba: Güçlü Cumhurbaşkanı İçin Oylar AK Parti’ye

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba Balıklıgöl Devlet Hastanesini ziyaret etti. Hasta ziyareti sonrası konuşan Bakan Fakıbaba, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili yapılan bazı yanlış bilgilendirmelere değindi.

Giriş Tarihi: 31 Mayıs 2018 Perşembe 05:46
Bakan Fakıbaba: Güçlü Cumhurbaşkanı İçin Oylar AK Parti’ye

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Ahmet Eşref Fakıbaba, AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız ile birlikte Balıklıgöl Devlet Hastanesinde hasta yakınları ve tedavi gören hastaları ziyaret etti. Hasta yakınlarını ile sohbet eden Bakan Fakıbaba, vatandaşların taleplilerini dinleyerek çözümü için ilgililere iletti.

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Bakan Fakıbaba eski görev yaptığı hastaneye gelmenin kendisini duygulandırdığını söyledi. Hastanelerin durumuna değinen Bakan Fakıbaba, AK Parti hükümeti tarafından yapılan hizmetlerin hayal bile edilemeyeceğine değindi.

 

ŞANLIURFA ANLININ AKI İLE CUMHURBAŞKANINI DESTEKLEYECEK

 

Seçim sürecine değinen Bakan Fakıbaba, Türkiye’nin 2002’den başlayan süreçte 15 Temmuz Hain FETO darbe girişimine çok büyük işlerle karşı karşıya kaldığını anlattı. Bakan Fakıbaba açıklamasının devamında ise : ‘’Ben halkıma şunu söylüyorum gerçekten slogan olduğu için değil. Sloganı kim bulmuşsa gerçekten muhteşem. Vakit Türkiye vakti, Vakit Şanlıurfa vakti. 16 yılda büyük işler yaptık. Bize bir beş yıl daha versin halkımız. Güçlü Meclis, güçlü Hükümet, güçlü Şanlıurfa diyorum. Güçlü bir Cumhurbaşkanı için mutlaka bir daha AK Parti diyorum ve Ak Parti’yi çok güçlü görüyorum. Vatandaşlarımız sağolsun etrafımızda kenetlenmiş. Onlar hakikaten Fakıbabalarını seviyorlar Fakıbabaları da onları seviyor ben canımı veririm Urfa için inşallah en yüksek bir oyla çıkacağız. Çünkü sıralamada ilk girdiğimi bir seçim Şanlıurfalı hemşerilerimin beni yalnız bırakmayacağını ben düşünüyorum. Çünkü benim bu seçimde oy oranım yüksek olduğunda anlımızın akıyla Cumhurbaşkanımıza ‘Fakıbaba hakikaten Urfa’da seviliyor’ dedirtecek bir rakamın çıkması lazım’’ diyen Bakan Fakıbaba, bu anlamda Şanlıurfalı hemşerine güvendiğini ifade etti.

 

FAKIBABA: GÜÇLÜ CUMHURBAŞKANI İÇİN OYLARIN HEPSİ AK PARTİ’YE

 

24 Haziran seçimlerinin ne anlam ifade ettiğini aktaran Bakan Fakıbaba “Ya var olacağız ya yok olacağız başka şıkkı yok bu işin” dedi. Bakan Fakıbaba açıklamasının devamında ise şu ifadeleri kullandı: “Ben çok samimi olarak söylüyorum. Eğer 15 Temmuz Hain Feto darbe girişimi başarılı olsaydı biz belki hayatta olmayacaktık çünkü biz bombaların altındaydık. Darbe başarılı olsaydı Türkiye’de insanlar demokratik bir şekilde rahat rahat konuşamayacaktı. Esasında biz şu halkı koruyoruz, bunu savunuyoruz diyenler tamamen birer maşa oldukları ortaya çıkacaktı. Türkiye’de bölünmeler yaşanacaktı. Yani biz Allah’ın izni ile 24 Haziran seçimleri var olma ile yok olma arasında bir karardır. Milletin kararına saygı duyuyorum. Ama buna emin olun ki AK Parti hükümeti, meclisimiz, reisimiz özellikle çoğunluğu elde etmemiz lazım. Şimdi şöyle bir söylenti var. Bakın buda çok önemli ben bunu

belediye başkanlığı sürecinde de yaşadım. ‘Başkanlıkta Fakıaba’ya oy verelim, Mecliste şöyle olsun.’ Öyle değil. Eğer Cumhurbaşkanımızın yanında Mecliste biz çok güçlü olmadığımız takdirde mutlaka ve mutlaka yönetimde bir zaaf olacaktır. Onun için halımızın bu yanlış bilgilendirmelere kanmamalarını istirham ediyorum. Bakın güçlü meclis olmadığı müddetçe, güçlü hükümetin, güçlü Cumhurbaşkanlığının olması zordur. Ve Meclise güçlü gidemezsek Cumhurbaşkanımızı rahat çalıştırmazlar. Eğer Cumhurbaşkanımızı rahat çalıştırmak istiyorsak hem cumhurbaşkanlığında, hemde milletvekilliğinde AK Parti’ye oy vermemiz lazım. Yoksa biz AK Parti’yi seviyoruz ama şundan dolayı bir dargınlığımız var, onun için biz AK Parti’ye oy vermeyeceğiz ama Cumhurbaşkanımızı destekliyoruz. Cumhurbaşkanımıza oyumuzu verelim Milletvekilinde başkasına verelim dersek emin olun Cumhurbaşkanımızı kilitleriz. Güçlü bir yönetim şeklinin ortaya çıkması çok zor olacaktır. Bu bağlamda özellikle biz güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Cumhurbaşkanı, güçlü Türkiye diyorsak mutlaka ve mutlaka oylarımızı AK Partiye vermemiz lazım.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz DP'li Uysal, Turgut Özal 'Gerçek bir devlet adamıydı'

DP'li Uysal, Turgut Özal 'Gerçek bir devlet adamıydı'

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık