Ana Sayfa Siyaset Bakan Çelik'ten Birecik'e OSB Müjdesi

Bakan Çelik'ten Birecik'e OSB Müjdesi

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celalettin Güvenç ile birlikte ilçe ilçe, köy köy gezerek seçim çalışmalarını sürdürmeye ve vatandaşlarla kucaklaşmaya devam ediyor.

Giriş Tarihi: 7 Mart 2014 Cuma 23:41
Bakan Çelik'ten Birecik'e OSB Müjdesi

Son olarak seçim çalışmaları kapsamında Birecik’te çeşitli temaslarda bulunan Bakan Çelik,  deneyimli, uzman kadrolarla; planlı bir şekilde 5 yılda köylerin daha yaşanabilir bir hale getirilmesi için çalışmalar yürüteceklerini ve köylerin tüm alt yapı çalışmalarını hızlı bir şekilde tamamlayacaklarını söyledi.

 

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celalettin Güvenç ile birlikte, Birecik’e gelen Bakan Faruk Çelik, Birecik’te mahalle, köy ve beldelerde vatandaşlarla bir araya geleceklerini söylediler.

 

AK Parti Seçim Bürosu ziyaretinin ardından vatandaşlarla görüşüp esnafı ziyaret eden Bakan Çelik ve beraberindekiler, yoğun ilgi ve destek mesajları aldı.

 

Daha sonra Birecik’teki tüm Sivil Toplum Kuruluşları ve Muhtarlarla yapılan toplantıya katılan Bakan Çelik, burada bulunan katılımcılara hitap ederek, Birecik’in 30 Marttan sonra Şanlıurfa’nın batıya açılan örnek bir kent görünümünde olacağını söyledi.

 

Birecik’e OSB Müjdesi

 

Şanlıurfa’nın Büyükşehir olmasıyla birlikte bütün imkânların o yapı üzerinden en ücra köşelere kadar ulaştırılacağını dile getiren Bakan Çelik, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesini İnsan vücudundaki kalp gibi kanı kılcal damarlara kadar ileteceğinin altını çizerek, Şanlıurfa’nın Büyükşehir Belediyesiyle yaşam bulacağına dikkat çekti.

 

5 Yılda Köylerin Alt Yapı ve Üst Yapıları Tamamlanacak

 

5 yıllık AK Parti Büyükşehir Belediyesiyle Şanlıurfa’nın bin 200 köyünde alt yapı ve üstyapının tamamlanacağını ifade eden Bakan Çelik, planlı ve programlı bir şekilde çalışmaların gerçekleştirileceğini söyleyerek, “Hükümet, Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyesi kol kola verdiği zaman sizlerin sorunları peyderpey çözülecek inşallah. İlk işimiz Birecik’te Organize Sanayi Bölgesini kurmak ve hemen bacaların yükselmesini sağlamak. Yükselince ne olacak; esnafımız memnun olacak, iş sahibi olacak, kimse göç etmeyi düşünmeyecek. Şanlıurfa’nın ve Birecik’in imkânları kendisine yeter. Yeter ki sağlıklı bir yönetim sergileyelim. Bizde üzerine düşeceğiz, her türlü riski alıp, buranın sanayi şehri, gelişen bir ilçe olması konusunda elimizden ne geliyorsa yapacağız” dedi.

 

Şanlıurfa’da AK Parti Belediye başkan adaylarıyla emirlerinde olduklarını belirten Bakan Çelik, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celalettin Güvenç’in tecrübesine değinerek, Şanlıurfa’yı tanıyan, müsteşarlık yapan, çeşitli şehirlerde valilikler yapan ve insanların derdiyle dertlenen bir anlayışla Şanlıurfa’yı yönetmeye talip olduğunu kaydetti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tanal Sordu... Şentop Cevapladı: 'Fransız Ama Yerli ! '

Tanal Sordu... Şentop Cevapladı: 'Fransız Ama Yerli ! '

Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık