Ana Sayfa Kulis Ayhan'a yine red kararı çıktı

Ayhan'a yine red kararı çıktı

Terör örgütü KCK'dan tutuklu BDP milletvekillerinin tahliye talebinin reddedilmesi kararına itirazının yapıldığı Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi kararını açıkladı.

Giriş Tarihi: 24 Aralık 2013 Salı 18:50
Ayhan'a yine red kararı çıktı

Mahkeme BDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım ile Şanlıurfa Milletvekili Ibrahim Ayhan'ın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Geçtiğimiz hafta aynı karar BDP'nin tutuklu diğer 3 milletvekili için verilmişti. Bu kararla birlikte BDP'li milletvekillerinin tahliye umudu bitmiş oldu.

Anayasa Mahkemesi’nin CHP‘nin tutuklu milletvekili Mustafa Balbay hakkında verdiği karardan sonra Diyarbakır Barosu avukatları, BDP'li tutuklu milletvekilleri Selma Irmak (Şırnak), Faysal Sarıyıldız (Şırnak), Ibrahim Ayhan (Şanlıurfa), Gülser Yıldırım (Mardin) ve Kemal Aktaş’ın (Van) tahliye edilmeleri için Diyarbakır’da yargılandıkları 5. ve 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'ne başvuruda bulunmuştu. Diyarbakır 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi, milletvekilleri Gülser Yıldırım ile Ibrahim Ayhan’ın, 6. Ağır Ceza Mahkemesi de Selma Irmak, Faysal Sarıyıldız ve Kemal Aktaş tutukluluk halinin devamını yönünde karar vermişti. Bunun üzerine sanık avukatları, Ibrahim Ayhan ve Gülser Yıldırım için 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nin bir üst mahkemesi olan Diyarbakır 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'ne, Faysal Sarıyıldız, Selma Irmak ve Kemal Aktaş için ise 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nin bir üst mahkemesi olan 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ne itirazda bulunmuştu. Itirazı değerlendiren Diyarbakır 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi savcısı mahkemeye sunduğu mütalaasında milletvekilleri Faysal Sarıyıldız, Selma Irmak ve Kemal Aktaş'ın tahliyesini talep etti. Ancak mahkeme heyeti, sanıkların tutukluğuna karar verdi.

Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nin bir üst mahkemesi olan 6. Ağır Ceza Mahkemesi de Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım ile Şanlıurfa Milletvekili Ibrahim Ayhan hakkında yapılan itirazı değerlendirerek bugün karara bağladı. Mahkeme heyeti savcının tahliye talebine rağmen milletvekillerinin tutukluluk halinin devamına karar verdi. Bu son kararla birlikte BDP'li milletvekilerinin tahliye umutları bitmiş oldu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Vakalar düşünce normalleşme gündeme geldi! Tedbirlerin mart ayında esnetilmesi bekleniyor

Vakalar düşünce normalleşme gündeme geldi! Tedbirlerin mart ayında esnetilmesi bekleniyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık